Na severnom a strednom Slovensku môže v noci na pondelok (11. 1.) klesnúť teplota vzduchu až na -16 stupňov Celzia. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý vydal pre Žilinský, Prešovský a Banskobystrický kraj výstrahu prvého stupňa.

 

Výstraha platí pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Brezno, Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa. SHMÚ upozorňuje, že nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch.

OKRESY KDE HLÁSIA VÝSTRAHY AJ SNEŽENIE TU >>>>

Bude aj snežiť

Do našej oblasti začne od severozápadu postupovať aj frontálny systém, ktorý na Slovensko prinesie ďalšie sneženie. Začať by malo už v utorok večer, najmä na západnom Slovensku. V stredu sa zrážky postupne presunú na severné a východné Slovensko, kde sa budú vyskytovať aj nasledujúce dni.

"Na severe a východe môže výška nového snehu prekročiť aj hranicu 10 cm. Ešte viac snehu sa očakáva na severných návetriach hôr, nakoľko k nám bude prúdiť studený a vlhký vzduch, ktorý sa práve tu bude prejavovať," informuje portál imeteo.sk

Pre tých, čo zimu až tak neobľubujú majú aj jednu zlú správu: "Studené počasie s mrazivými dňami tak skoro neskončí. Pridá sa k nim aj sneženie a takto by to malo vyzerať minimálne do poslednej januárovej dekády," informovali meteorológovia.