Nové vedenie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti zrušilo nevýhodný prenájom VW Touareg, ktorý bol uzatvorený za predchádzajúceho vedenia počas primátora I. Nesrovnala. Zmluva bola ukončená bezodkladne a BVS nebude za jej zrušenie platiť žiadne poplatky, aj keď išlo o platnú dlhodobú zmluvu. Zároveň sa podarilo výhodne vysúťažiť novú zmluvu na dodávku elektrickej energie, vďaka čomu BVS ušetrí v roku 2020 viac ako 300 tisíc eur. Ďalšie desaťtisíce sa budú šetriť využívaním efektívnejších strojov, ktoré sú vďaka nižšej spotrebe aj ekologickejšie.

„Postupne riešime všetky problémy a výzvy, ktoré sme našli na stole. Predražený prenájom auta pre predchádzajúceho generálneho riaditeľa bol z môjho pohľadu symbol neefektívnosti, ktorú nebudem tolerovať. Osobne som rokoval o jeho zrušení a som veľmi rád, že sa nám to podarilo takto uzavrieť,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Bratislavská vodárenská spoločnosť
Bratislavská vodárenská spoločnosť
Zdroj: FB BVS

Nové vedenie BVS už od svojho nástupu do funkcie hľadá spôsoby, ako zefektívniť aj prenájom celej flotily. Neefektívny prenájom áut následne potvrdil aj hlavný kontrolór Bratislavy. Vzhľadom na štruktúru uzavretých zmlúv ako aj špecifikáciu vozového parku potrebného na údržbu a prevádzku vodovodov v celom regióne nie je možné zmluvy ukončiť okamžite. „Hľadáme riešenie, ktoré bude pre BVS výhodné dlhodobo,“ dodal P. Olajoš.