Ako sme vás informovali v sobotnom vydaní, niektorí obyvatelia Zochovej ulice si našli pokuty za parkovanie. Nevšimli si totiž, že sa zmenilo dopravné značenie, podľa ktorého od 8. do 16. hodiny môžu na polovici cesty stáť autá len s parkovacou kartou BPS.
Podľa mestskej polície od umiestnenia značky riešili celkovo šesť priestupkov. „Vnímame, že včasná komunikácia zo strany mestskej časti by pomohla informovanosti ľudí, aby sme predišli priestupkovému konaniu,“ vysvetlila svoje konanie Mestská polícia Bratislava.

„Nepríjemná situácia, ktorá vznikla náhlou zmenou sedemnástich parkovacích miest vyhradených pre Staromešťanov-rezidentov na parkovacie miesta parkovacej spoločnosti BPS, nás veľmi mrzí. Parkovacie miesta na Zochovej sú náhradou za zrušené miesta na Treskoňovej. Vyšli sme v ústrety nášmu partnerovi, hlavnému mestu. Bohužiaľ, pri príprave komunikácie tejto zmeny nastal komunikačný šum. Oba tímy sme si totiž mysleli, že presun parkovacích miest BPS bude komunikovať druhá strana,“ obhajuje zase konanie Starého Mesta jej hovorca Matej Števove.

Aby však dosah nepríjemnej situácie s parkovaním na Zochovej aspoň trochu voči obyvateľom zmiernili, dohodlo sa Staré Mesto so zástupcami BPS, že do konca novembra budú zhovievaví a nebudú trvať na pokutovaní na parkovacích miestach v ich správe. „V tomto zmysle sme oslovili aj mestskú políciu,“uviedol ďalej Števove. Rezidenti i návštevníci Starého Mesta sa však aj tak budú musieť od 1. decembra pripraviť na ďalšie zmeny v dopravnom značení, v mestskej časti sa zmení parkovacia politika.

Nové pravidlá parkovania na Zochovej ulici v Starom Meste
Nové pravidlá parkovania na Zochovej ulici v Starom Meste
Zdroj: jr