V Bratislave v mestskej časti Nové Mesto, na križovatke ulíc Vajnorská a Junácka, vyrástlo v rozmedzí rokov 1999 až 2001 prvé nákupné stredisko Polus City Center. Na jeho začiatku sa tešilo veľkej návštevnosti, ale nárastom konkurencie sa návštevnosť zmenšovala.

Výrazná zmena v prevádzkach

Do viacerých obchodov sa ani nedostanú a cez centrum sa musia presúvať cez novovytvorené koridory. „S rekonštrukciou Polusu sme pocítili výraznú zmenu. Nastal chaos. Zvýšila sa aj prašnosť, ale to sa dalo očakávať,“ prezradila Kristína, ktorá v obchodnom centre predáva klobúky a čiapky. „Mám pocit, že sem chodí menej ľudí. Nebojím sa, že by na mňa niečo padlo, cítim sa bezpečne,“ povedal Luboš z prevádzky s výživovými doplnkami.

„Cítime zmenu, nechodia sem ľudia, lebo sme stavenisko. Toľko prachu nie je žiadny extrém, lebo to hneď upratujú,“ vysvetľuje Erika z prevádzky s oblečením. „Kvôli rekonštrukcii sme sa museli sťahovať, no tešíme sa z nového. Bola som sa pozrieť, ako to bude vyzerať. Bude to krásne. Stálo to zato,“ vyjadrila sa Jana z prevádzky so spodnou bielizňou.