Všetko sa začalo pred viac ako rokom, a to sporom o nelegálnu stavbu. Adam Greksa mal údajne načierno stavať v záhradkárskej osade Mokráň Záhon, v mestskej časti Ružinov dom, čo sa nepáčilo jeho susedovi. Ich vzájomná nevraživosť vraj skončila Greksovým vyhrážaním sa a založením požiaru susedovho domu. „Trištvrte roka ma vyšetrujú, napriek tomu, že policajti doteraz nepredložili žiadny relevantný dôkaz. Som mediálne spájaný s čiernou stavbou, a pritom s ňou nemám nič spoločné, nikdy som ju nevlastnil, ani som sa nikdy nepodieľal na jej výstavbe, akurát v danej lokalite predávam dom, kde bývam takmer 10 rokov, a ktorý bol riadne skolaudovaný,“vysvetľuje Greksa. Žiaľ dôvodov, pre ktoré minulý rok skončil vo väzbe, je viac.

Rozhovor s Adamom Greksom, synom speváka a bratislavského poslanca Mariána Greksu, ktorý sa dostal do problémov zo zákonom pre čiernu stavbu v Bratislave.
Rozhovor s Adamom Greksom, synom speváka a bratislavského poslanca Mariána Greksu, ktorý sa dostal do problémov zo zákonom pre čiernu stavbu v Bratislave.
Zdroj: MATEJ KALINA

„Na základe vykonaných procesných úkonov a zabezpečenej dôkaznej situácie následne rozšíril vyšetrovateľ obvinenie o zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ uviedol v oficiálnom stanovisku bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Podľa Adama Greksu však aktuálny súdnoznalecký posudok potvrdil, že žiadne nelegálne držané zbrane nevlastní. „Áno, mám poľovnícke pušky, pretože som poľovník a s drogami je to asi tak, že mi našli 1,3 gramu - 2 „jointy“ z marihuany, za čo ma asi aj obvinia, a je to absurdné,“hnevá sa. Slovensko je podľa jeho slov jedna z posledných krajín Európy, kde ešte nie je marihuana dekriminalizovaná.  "Za držbu aj tak malého množstva, ako 1,3 gramu mi hrozí podmienečný trest až do troch rokov," tvrdí Greksa.