Vdovec v uplynulých dňoch uverejnil na sociálnej sieti dve fotografie, ku ktorým napísal: "Ďakujem za dnešnú nečakanú návštevu, počas ktorej som bol obdarovaný krásnym obrazom mojej milovanej Hanky. Už viem, kde bude mať svoje miesto. Veľká vďaka Petr Hájek!" Znie osobné poďakovanie operného speváka autorovi obrazu. Dielo je vytvorené neobyčajnou technikou a podoba speváčky je mimoriadne verná. Pri pohľade na obraz si divák okamžite všimne neodmysliteľný úsmev speváčky a jej žiariace oči. Napriek tomu, že Margita napísal, že vie kam darovaný obraz umiestni, neupresnil, kde to bude.

Viac fotografií nájdete v galérii ►►►

Vyučený inštalatér

Zaujímalo nás, kto je pre mnohých možno neznámy maliar. Odhalenie bolo naozaj prekvapujúce. Kto očakával, že je to nejaký český výtvarník alebo akademický maliar, mýlil sa. Petr Hájek je vyučený inštaláter z Klatov. Jeho obrazmi sa môžu pochváliť mnohé hviezdy česko-slovenského šoubiznisu. 

VO VIDEU SI POZRITE NÁDHERNÝ DUET ŠTEFAN MARGITU S MICHALOM KINDLOM V KOŠICIACH

Dlhé hľadanie

Podľa dostupných informácií Hájek má maľovanie len ako záľubu. V rozhovoroch uvádza, že sa k tvorbe dostal cez rôzne umelecké činnosti - napríklad výrobu keramiky či dokonca decoupage, čo je servítková technika zdobenia. Neobišiel nakoniec ani maľovanie, ktoré ho neuveriteľným spôsobom dostalo. Najprv tvoril olejovými farbami a neskôr vďaka videu o technike istého rakúskeho maliara o tzv. spontánnom realizme začal experimentovať s akrylovými farbami a pritom už zostal.

Smutná príležitosť

Hájek hovorí, že do každého svojho obrazu vkladá aj niečo zo seba, ináč by nebol spokojný. Priaznivci hovoria, že Petrovi sa darí a záujemci o jeho obrazy sa len tak hrnú. Jeden z jeho dielne bude pripomínať Štefanovi Margitovi jeho milovanú Haničku. Autor ho vytvoril pri príležitosti nedožitých narodenín spevačky.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom ►►►

Anketa
Páčia sa vám diela Petra Hájka?

Prečítajte si aj: