Linka 901, ktorá premáva z Bratislavy spod mosta SNP cez obec Wolfsthal do mestečka Hainburg an der Donau by mala byť zrušená, informoval o tom portál Bratislava deň.

Autobusom tejto linky dochádzajú ľudia za prácou a navyše počas víkendov tento spoj využívajú aj Bratislavčania, ktorí si prídu do Rakúska nakúpiť, alebo sa vyberú na výlet. Okrem toho ju využívajú aj tí, ktorí žijú, či pracujú v Kitsee, ale aj v obciach Bad Deutsch Altenburg, Petronell-Carnuntum a na území Marchfeldu (Moravského poľa).

Bratislavský magistrát uviedol, že medzinárodná linka 901 bola predmetom viacerých diskusií s DPB, spoločnosťou Slovak Lines aj so starostami rakúskych obcí. Výsledkom rokovaní je podľa nich zánik pôvodnej linky 901. „Záverom týchto diskusií je, že prevádzkovanie linky č. 901 má prevziať spoločnosť Slovak Lines, pravdepodobne na prelome rokov 2019-2020.“ uviedol hovorca magistrátu Peter Bubla.

Hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová povedala, že DPB na základe týchto dohôd odovzdá licenciu na prevádzku linky spoločnosti Slovak Lines. „Linka 901 je dlhodobo nerentabilná a prevádzkovanie takejto medzinárodnej linky podlieha úplne iným pravidlám ako prevádzkovanie bežných liniek MHD na území Bratislavy,“vysvetlila Volfová.

Anketa
Využívali ste linku 901?
  • 20%
  • 22%
  • 58%