Postavili ho svojpomocne dobrovoľníci z Asociácie Skateboardingu SR, a to iba za 8 mesiacov víkendových brigád.

FOTO Do Tatier navážajú obrovské množstvá ľadu: Bude tu stáť známa katedrála!

Rozpočet skateparku bol 8000 eur, na tieto peniaze sa vyzbierali darcovia v crowdfundovej kampanie a prispel aj Bratislavský samosprávny kraj. Komerčná cena obdobného skateparku by predstavovala zhruba päťkrát väčšiu sumu!

Nový skatepark v Bratislave.
Nový skatepark v Bratislave.
Zdroj: tip čitateľa

Vďaka teda ide dobrovoľníkom z celého Slovenska, ktorí na stavbu chodili pomáhať vo voľnom čase bez nároku na odmenu. "Prostredníctvom tohto projektu sme chceli ukázať, že ak sa s financiami pracuje transparentne a zodpovedne, náklady vieme znížiť na absolútne minimum," hovorí podpredseda ASSR Teodor Kuhn.

FOTO Liptov si zvolil svoju MISS: Víťazka pritom pôvodne ani nemala byť vo finále!

"A našou plácou bol dobrý pocit, že pomáhame komunite, najmä znevýhodneným deťom z ulice. Dúfame tiež, že náš projekt, skoro kompletne financovaný verejnosťou, inšpiruje ľudí, aby sa viac začali zaujímať o svoje okolie a pokúšali sa ho zveľaďovať," doplnil Kuhn.

Vodiči dajte POZOR! Cez tento tunel o pár hodín neprejdete!

"Prekážky sme koncipovali tak, aby si ich užili začiatočníci aj pokročilí. Keďže sa jedná o prvý naozajstný skatepark v Bratislave, chceli sme vyhovieť všetkým. Osobitný dôraz sme kládli na bezpečnosť, pretože skatepark sa nachádza v areáli školy. Pani riaditeľke sme sľúbili, že bude bezpečnejší ako hodina telocviku," dodal Matej Uhler, majiteľ skateshopu, ktorý tiež sponzoroval stavbu.

Nočná mora vodičov skončila! D1 úplne bez obmedzení už v pondelok!

Na otvorení sa uskutočnia dokonca skateboardové závody o peňažné ceny, neskôr bude ASSR organizovať školu skateboardingu pre deti a aj umelecké vernisáže. Otváracia ceremónia začína o 11:00 hodine. Projekt vznikol ako výstup v rámci programu Sokratov Inštitút.