"Dopravná situácia bude v utorok v západnej polovici Slovenska veľmi zlá, na cestách treba byť veľmi opatrný," varoval SHMÚ.

V Bratislave sa doprava značne skomplikovala, zdržanie hlásili vodiči z viacerých úsekov. Podľa Centra dopravných informácií sa snehové jazyky tvoria v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo, Poprad, Kežmarok a Levoča. Nárazový vietor je na Orave - najmä na obchvate Trstenej, v oblasti Suchej Hory a HP Huty - vytvárajú sa snehové jazyky.

Problémy má aj bratislavská MHD. Zatiaľ čo trolejbusové linky číslo 203, 207 vôbec nepremávali, 208 cez Palisády jazdia po skrátenej trase po Hodžovo námestie. MHD v meste malo výrazné meškania. Dispečing bratislavského dopravného podniku vyhlásil na 12. h celomestský zásah na čistenie obratísk, tratí, vozovní a zastávok MHD, ktoré má v správe.

Dopravu spomaľovali aj dopravné nehody na nábreží za bývalým PKO smerom do Karlovej Vsi, na Tomášikovej pri Kuchajde, na Staromestskej v smere na Most SNP i na kruhovom objazde pri nákupnom centre smerom do Lamača. Na Hlavnej stanici došlo k zrážke autobusov č. 32 a 201, čo zapríčinilo ich meškanie. V Bratislave na Pražskej smerom na Patrónku sa zase skrížil trolejbus s autobusom

Zrážka autobusov číslo 32 a 201 na Hlavnej stanici.
Zrážka autobusov číslo 32 a 201 na Hlavnej stanici.
Zdroj: Facebook/Revízori Bratislava

Fotografie kalamity nájdete v GALÉRII článku.

Okolie Bratislavy

Cestujúci prímestskými spojmi mimo Bratislavy museli taktiež počítať s meškaniami. Zatiaľ čo poas dňa  predstavovali 10 až 15 minút, v podvečernej dopravnej špičke a pri opätovnom snežení sa však intervaly môžu ešte predĺžiť. "Neprejazdná je cesta na Červený Kameň. V obci Zlaté Klasy nám do snehu zapadol autobus,"informovala hovorkyňa spoločnosti Slovak Lines Eva Vozárová. Lepšia situácia je podľa nej smerom na Rakúsko, kde autobusové linky nemeškajú. Autobusy na linke Bratislava – Schwechat – Viedeň, rovnako ako na linke Bratislava - Wolfsthal - Hainburg jazdia podľa cestovného poriadku.

Prímestské spoje meškali už dopoludnia, a to aj 20 až 30 minút. "Niektoré cestné úseky mimo Bratislavy, napr. v Budmericiach, Častej, v Pezinku a v Modre, sú horšie zjazdné, preto sme nemohli obslúžiť niekoľko zastávok a na niektorých spojoch prechádzajúcich týmito úsekmi vznikli meškania okolo 30 minút,"doplnila Vozárová. 

Zasnežená stará cesta smerom do Trnavy.
Zasnežená stará cesta smerom do Trnavy.
Zdroj: pluska

Kolóny sa tvorili v Bratislave aj na diaľnici D1 za Zlatými pieskami smerom na Prístavný most, vodiči sa v nich mohli zdržať až 40 minút, na Slovnaftskej smerom do centra asi 20 minút. Zdržanie je aj na Račianskej, na D1 pred vjazdom do Bratislavy a pred Prístavným mostom, z bratislavských Vajnôr v smere do centra mesta, v Dunajskej Lužnej do Rovinky a Bratislavy, v Moste pri Bratislave, Ivanke pri Dunaji i Bernolákove v smere do Bratislavy.

Kvôli závejom je stále uzatvorená cesta III/3061 Štrba - Šuňava. Na ceste Srdiečko - Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetku dopravu a na ceste Stakčín - Ulič a na cestách III. tried v obvode Stakčín sú potrebné snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 ton. Na západe Slovenska treba rátať s tvorbou poľadovice. Na diaľnici D2 za Stupavou v smere do Bratislavy sú kolóny.

Diaľnica D1 v smere od Piešťan do Trenčína. Pravý jazdný pruh pokrýva súvislá niekoľkocentimetrová vrstva snehu. V ľavom pruhu sú vyjazdené koľaje. Katarína Načiniaková zo zdravotnej služby Falck upozorňuje, že aktuálna studená vlna, ktorá zasiahla Slovensko, spôsobila v prvom týždni nového roka niekoľko desiatok zranení spôsobených pádmi na zľadovatenom povrchu. Najviac úrazov ošetrili posádky Falck Záchranná v Žilinskom kraji.

Fotografie kalamity nájdete v GALÉRII článku.

Nehoda dvoch vozidiel

Dopravná nehoda s čelnou zrážkou dvoch osobných vozidiel sa stala v obci Neverice, pri ktorej došlo aj ku zraneniu osôb. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.