Sud s objemom 220 litrov objavili kriminalisti  pri prehliadke skladu vo Veľkých Ripňanoch. Zo zaistených stôp z tohto suda, ktorý obsahoval kyselinu sírovú, sa podarilo zaistiť stopy, ktoré pripomínali fotokompozity, ktoré sú využívané ako biele plomby.

Znalecké skúmanie potvrdilo, že išlo o zubné výplne, ktoré mali byť zo zubov uvoľnené chemickou deštrukciou. Nájdené stopy porovnali tiež s údajmi zo zdravotnej dokumentácie Andrey Vlčekovej.

Dedina Bojničky, odkiaľ pochádzala Andrea, má 1417 obyvateľov a pôsobí doslova idylicky. Dodnes v nej žije jej brat a Andreini rodičia, ktorí od zmiznutia dcéry vychovávajú jej dvoch synov.

Anketa
Myslíte si, že exmanžel sa chcel Andrei pomstiť za to, že si po ich rozchode našla iného partnera?

,,Andrea bola krásne dievča a dobre si to uvedomovala,“ spomínajú miestni. Keď sa dala dohromady s Miroslavom, mnohí jej vtedy závideli bohatého partnera, drahé šperky, autá a neskôr honosné bývanie. Dom, kde spolu bývali, nájdete v našej GALÉRII.

Dnes sa rodina kontaktu s dedinčanmi vyhýba. Vidia ich len vtedy, keď si idú kúpiť noviny či jedlo.

O tom, kedy a z akého dôvodu Andrea zomrela, miestni nepochybujú. ,,Keď Vlčeka prepustili na kauciu, bolo nám jasné, čo bude nasledovať, aj keď sa objavili fámy, že s novým partnerom si užíva blahobyt niekde v exotike,“ povedali susedia.

Dnes sa však medzi dedinčanmi najviac diskutuje o tom, ako je možné, že hoci polícia niekoľkokrát prehľadávala Vlčekov dom vo Veľkých Ripňanoch, Andreine pozostatky našli až po piatich rokoch...

Prečo až po piatich rokoch?

„Nezvestnosť patrí v kriminalistike k najťažším vyšetrovaniam. Keď sa nájde človek s nožom v chrbte, je jasné, že si to neurobil sám, dá sa pracovať s telom, na ňom sa nájdu stopy po páchateľovi, ale pri nezvestnosti nie je s čím robiť. Tam sa dajú skúmať len konflikty najbližších, milenky, milenci či majetkové spory,“ vysvetľuje bývalý kriminalista Matej Snopko.

„Ale toto nie je dokonalý zločin, ak ho tento človek spáchal. S kyselinou je hneď niekoľko problémov, lebo nie je ľahké zadovážiť si ju, nerozpustí sa všetko a potom ako sa kyseliny zbaviť, do kanalizácie sa nenápadne vyliať nedá,“ vymenúva Snopko s tým, že kyselina je na Slovensku raritná. Používali ju len takzvaní kyselinári a ešte asi dva prípady.

„A spomínam si na jeden ešte raritnejší prípad zlikvidovania mŕtvoly, keď jedna pani na východnom Slovensku zavraždeného manžela uvarila v kapustnici a ponúkala susedom“ dodal. 

Článok pokračuje na ďalšej strane