Sud s objemom 220 litrov objavili kriminalisti pri prehliadke skladu vo Veľkých Ripňanoch. Zo zaistených stôp z tohto suda, ktorý obsahoval kyselinu sírovú, sa podarilo zaistiť stopy, ktoré pripomínali fotokompozity, ktoré sú využívané ako biele plomby.
Znalecké skúmanie potvrdilo, že išlo o zubné výplne, ktoré mali byť zo zubov uvoľnené chemickou deštrukciou. Nájdené stopy porovnali tiež s údajmi zo zdravotnej dokumentácie Andrey Vlčekovej.
Dedina Bojničky, odkiaľ pochádzala Andrea, má 1417 obyvateľov a pôsobí doslova idylicky. Dodnes v nej žije jej brat a Andreini rodičia, ktorí od zmiznutia dcéry vychovávajú jej dvoch synov.
,,Andrea bola krásne dievča a dobre si to uvedomovala,“ spomínajú miestni. Keď sa dala dohromady s Miroslavom, mnohí jej vtedy závideli bohatého partnera, drahé šperky, autá a neskôr honosné bývanie. Dom, kde spolu bývali, nájdete v našej GALÉRII.
Dnes sa rodina kontaktu s dedinčanmi vyhýba. Vidia ich len vtedy, keď si idú kúpiť noviny či jedlo.
O tom, kedy a z akého dôvodu Andrea zomrela, miestni nepochybujú. ,,Keď Vlčeka prepustili na kauciu, bolo nám jasné, čo bude nasledovať, aj keď sa objavili fámy, že s novým partnerom si užíva blahobyt niekde v exotike,“ povedali susedia.
Dnes sa však medzi dedinčanmi najviac diskutuje o tom, ako je možné, že hoci polícia niekoľkokrát prehľadávala Vlčekov dom vo Veľkých Ripňanoch, Andreine pozostatky našli až po piatich rokoch...
Prečo až po piatich rokoch?
„Nezvestnosť patrí v kriminalistike k najťažším vyšetrovaniam. Keď sa nájde človek s nožom v chrbte, je jasné, že si to neurobil sám, dá sa pracovať s telom, na ňom sa nájdu stopy po páchateľovi, ale pri nezvestnosti nie je s čím robiť. Tam sa dajú skúmať len konflikty najbližších, milenky, milenci či majetkové spory,“ vysvetľuje bývalý kriminalista Matej Snopko.
„Ale toto nie je dokonalý zločin, ak ho tento človek spáchal. S kyselinou je hneď niekoľko problémov, lebo nie je ľahké zadovážiť si ju, nerozpustí sa všetko a potom ako sa kyseliny zbaviť, do kanalizácie sa nenápadne vyliať nedá,“ vymenúva Snopko s tým, že kyselina je na Slovensku raritná. Používali ju len takzvaní kyselinári a ešte asi dva prípady.
„A spomínam si na jeden ešte raritnejší prípad zlikvidovania mŕtvoly, keď jedna pani na východnom Slovensku zavraždeného manžela uvarila v kapustnici a ponúkala susedom“ dodal.