Zdá sa však, že je to len ticho pred búrkou - búrkou, ktorá prinesie už v dohľadnom čase predčasný príchod zimy so snežením a neskôr aj zosilnením mrazov. Prvá dlhotrvajúca vlna chladu príde už počas druhej novembrovej dekády a je pravdepodobné, že prinesie veľmi silné mrazy! Očakáva sa výrazný pokles teplôt, ktorý bude vrcholiť okolo 20. novembra.

Preto je pravdepodobné, že očakávaná vlna chladu nebude jediná a do konca novembra príde ešte ďalšia, ktorá sa pravdepodobne potiahne až do začiatku decembra. Aj keď medzi prvým výrazným vpádom zimy na konci októbra s víchricou na juhozápade, orkánom na horách a prvým snežením na väčšine územia Slovenska sa na dlhých takmer 10 dní oteplilo, ďalšie vpády zimy sa začínajú napĺňať.

Pripravte sa na poriadnu zimu.
Pripravte sa na poriadnu zimu.
Autor: profimedia

Aj keď trochu neskôr, o to intenzívnejšie dorazia v druhej aj v tretej novembrovej dekáde a na začiatku decembra ďalšie výrazné ochladenia. Všetky dôležité klimatické anomálie totiž nasvedčujú, že nás čoskoro prekvapí predčasný príchod zimy.

Dostupné predpovede na najbližších 16 dní očakávajú mimoriadny, pre mesiac november možno až rekordný pokles teplôt, okolo 20. novembra až na okolo -6 stupňov Celzia, čo je na hranici rekordov! Nočné teploty budú okolo -2/-10 stupňov Celzia a v dolinách a kotlinách od -10 až do -18 stupňov Celzia!

Tiež vás zaujme: