Pekelné horúčavy trvajú už niekoľko dní. Bratislava preto začala podnikať rázne kroky. Obyvateľom chce horúce dni spríjemniť TÝMTO osviežením.

1. Rozprašovače vodnej hmly

V Bratislave sa aktuálne nachádza 6 rozprašovačov vodnej hmly, ktorých hlavnou úlohou je osvieženie počas horúcich letných dní. Nájdete ich na Hviezdoslavovom námestí pri Ganymedovej fontáne, Nám. SNP pri fontáne Lev s erbom,  Nám. M. Benku, Dulovom námestí, v Parku A. Hlinku a v Medickej záhrade. V júli pribudne osviežovač aj na Hlavné námestie, v blízkosti Maximiliánovej fontány, informoval hovorca primátora Bratislavy Peter Bubla.

 

2. Dlhšie otvorené kúpaliská

Od pondelka sú dokonca predĺžené otváracie hodiny niektorých mestských letných kúpalísk. Ide o kúpalisko Rosnička v Dúbravke, Tehelné Pole v Novom Meste a Delfín v Ružinove, ktoré sú otvorené od 9:00 do 20:00hod. Kúpalisko Lamač je otvorené od 10:00 do 19:00 hod. K dispozícii sú aj kúpaliská Zlaté Piesky, Krasňany a tento piatok má prevádzku začať aj kúpalisko Rača.

3. Pitné fontánky

V meste je k dispozícii aj 10 pitných fontánok. Nachádzajú sa na Župnom námestí, Hlavnom námestí, Hviezdoslavovom námestí (kde sú 2), Námestí SNP, na Nádvorí na Bielej ulici, vo dvore Palugyayovho paláca na Zelenej ulici, na Sedlárskej ulici a v Grasalkovičovej záhrade.

Pitné fontánky v Bratislave.
Pitné fontánky v Bratislave.
Zdroj: Bratislava
4. Cisterny s pitnou vodou

Podľa slov hovorcu hlavné mesto neustále sleduje vývoj počasia a v prípade, že niekoľko dní po sebe teploty presiahnu 30 stupňov Celzia, plánuje mesto zabezpečiť aj cisterny s pitnou vodou. Tie budú umiestnené na Hlavnom a Kamennom námestí.