V poslednom období nenájdete vo Francúzsku prezidenta, ktorý by bol manželke alebo partnerke verný. O Emmanuelovi Macronovi je známe, že do svojej dnes manželky a vtedy učiteľky sa zaľúbil ešte ako študent. Obaja svorne hlásajú, že ich vzťah je bezchybný. Na väčšine fotografií idú ruka v ruke.

Lenže takto idylicky to spočiatku vyzeralo aj s inými prezidentmi. Francois Mitterand, ktorý bol prezidentom v rokoch 1981 až 1995, žil na pohľad usporiadaným rodinným životom. O milenkách, medzi ktoré mala patriť i speváčka Dalida, sa iba šuškalo. Šok prišiel v roku 1994. Týždenník Paris Match zverejnil fotografie Mitterandovej už 20-ročnej nemanželskej dcéry Mazarine, ktorú mal s historičkou Anne Pingeotovou.

Prezident mal roky mimo oficiálnej domácnosti ešte jednu ďalšiu. Zaujímavé je, že manželka i milenka sa s Mitterandovým dvojženstvom zmierili: na jeho pohrebe v roku 1996 stáli bok po boku aj s deťmi. Jacques Chirac, ktorý prišiel do Elyzejského paláca po ňom, sa preslávil krátkym, ale veľmi početným sexom. Mal prezývku „5 minút vrátane sprchy“, taký bol vraj rýchly.

Milenky mal mať medzi novinárkami a ministerkami. Na večeru vždy prišiel domov, takže paparazzi nemali šancu nafotiť jeho raňajší odchod z cudzej spálne. A manželka Bernadette mu to tolerovala. V roku 2007 sa stal prezidentom Nicolas Sarkozy. Jeho manželský a sexuálny život bol od začiatku pod drobnohľadom verejnosti, keďže druhá manželka Cécilia sa s ním neobjavovala. Čoskoro sa rozviedli.

Len čo odišla, už sa do prezidentského paláca nasťahovala bývalá modelka a speváčka Carla Bruni. Dvojica sa neskôr zosobášila. Svätý nie je ani Macronov predchodca Francois Hollande. Nebol ženatý, ale mal štyri deti s političkou Ségolene Royalovou. Napriek tomu sa prvou dámou Francúzska stala novinárka Valéria Trierweilerová.

Lenže novinári Hollanda prichytili, ako sa na skútri ponáhľa za milenkou, herečkou Julie Gayetovou. Valéria sa zrútila. Dvojica sa rozišla s hádkami, lietali aj taniere. Takže Brigitte Macronová má mať z čoho obavy. Veď vplyvní muži vyvolávajú veľký záujem žien. A keď im tie majstrovsky lichotia, len ťažko odolajú. Verme, že pani Macronová si svojho študenta dobre vychovala. Alebo mu neveru bude nonšalantne ignorovať.