Darina Laščiaková  ľudové piesne nielen spievala, ale ako dlhoročná rozhlasová redaktorka a etnografka ich aj zbierala a propagovala. Dnes žije v centre pre seniorov a koncertné pódiá už opustila, ale jej Ľubozvučná slovenčina a piesne dodnes tešia každého, kto sa s ňou stretne.

Anketa
Poznáte Darinu Laščiakovú?

„Ja na ňu myslím každý deň a posielam jej energiu,“ povedala nám jej kamarátka, speváčka Hanka Hulejová. „My sme boli s Darinkou celý život také prepojené, že aj keď sa už niekoľko rokov nestretávame osobne, dnes sa mi s ňou aj snívalo,“ dodala s tým, že nahrali spolu mnoho piesní, aj vianočných, a keď išli do zahraničia, všade bývali vždy spolu.

Foto Hanky Hulejovej nájdete v GALÉRII.

„Keby sa nám podarilo stretnúť, tak by som ju vystískala za všetky tie roky, Darinôčku moju,“ vzdychla si.  

„Ďakujem za tvoju nekonečnú lásku a hodnoty, ktoré si mi vštepovala. Tvoja dobrota je nám všetkým príkladom. Krásne požehnané 90-te narodeniny moja drahá Naninka,“ napísala Simona Frantová na sociálnej sieti v utorok ráno.

Foto úspešnej vnučky nájdete v našej GALÉRII.

Darina Laščiaková, bývalá rozhlasová redaktorka, etnografka a interpretka ľudových piesní dnes žije v Senior Parku v obci Rohovce na juhu Slovenska.

„Ak ľuďom urobím radosť svojím spevom, vďačne im zaspievam. To je môj životný údel, a tomu, kto mi ho dal, musím ešte všeličo splatiť," takéto životné vyznanie speváčky nájdete v jej knihe Darina Laščiaková - Cesty za ľudovou piesňou (2018). 

Článok pokračuje na ďalšej strane