Nové MOM je k dispozícii širokej verejnosti, certifikát tak môžete získať aj pred cestou do práce či na služobnú cestu, len treba prísť k autobusu skôr.

„Cestujúcim i zamestnancom sa snažíme vytvárať podmienky, ktoré im aspoň čiastočne uľahčia súčasnú situáciu,” hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ prepravnej spoločnosti, ktorá MOM-ku zriadila priamo na autobusovej stanici, odkiaľ stále premávajú aj autobusy do Viedne a na letisko Schwechat. Linka Bratislava - Viedeň premáva obojsmerne podľa platného cestovného poriadku v obmedzenom režime.

Netreba chodiť ďaleko

●     Testovacie miesto sa nachádza v červenom autobuse, v exteriéri na parkovisku, s priamym výhľadom na autobusovú stanicu.

●     Aktuálne sa môžete otestovať bez nutnosti registrácie, teda na počkanie, neskôr pribudne aj možnosť registrácie prostredníctvom stránky korona.gov.sk.

●     Pri osobnej registrácii na mieste vám do 20 minút od odobratia vzorky vystavia papierový certifikát, pri registrácii v online systéme vám bude výsledok testu doručený sms správou.

Odberové miesto je otvorené každý deň od 8.00 do 17.00 h (posledný odber o 16:45) s obednou prestávkou od 12.00 do 13.00 h a funguje bez nutnosti registrácie.