Čierna streda sa začala už skoro ráno. O 2.43 h sa vo veľkých Bierovciach v Trenčianskom okrese zrazil vodič († 53) Mitsubishi Pajero s oprotiidúcim nákladným autom. Pri nehode vodič osobného auta utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Prečo zišiel do protismeru, zatiaľ nie je jasné.

Ďalšia tragická nehoda sa stala krátko po 10.00 h medzi obcami Nacina Ves a Voľa v okrese Michalovce. Vodič († 52) pri nej prišiel po náraze do stromu o život. Podľa TV Joj sa ručička tachometra zastavila na 120 kilometrovej rýchlosti a na ceste sa nenašli žiadne stopy po brzdení.

2. 10.05 h 4. 9. 2019 NACINA VES: Vodič zišiel do priekopy a vrazil do stromu.
2. 10.05 h 4. 9. 2019 NACINA VES: Vodič zišiel do priekopy a vrazil do stromu.
Zdroj: polícia

„Podľa doterajších zistení 52-ročný Michalovčan, ktorý smeroval na obec Voľa, pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy zišiel z cesty na trávnatý porast, kde narazil do stromu. Vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

To, či vodič pred jazdou pil, alebo užil drogy, zistia pri pitve. Presnú príčinu a mieru zavinenia vyšetrujú, polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie. Ďalšia vážna nehoda sa stala okolo 13.00 v obci Hybe v smere do Kráľovej Lehoty. O život prišiel vodič dodávky († 39), ktorý mal podľa svedkov predbiehať v zákrute, kde sa čelne zrazil s nákladiakom. Cestu museli na pár hodín uzavrieť. Vodič nákladiaka (48) sa ľahko zranil, alkohol u neho nezistili. U nebohého nariadili pitvu.