Magistrát disponuje vlastným legislatívno-právnym oddelením, v ktorom podľa organizačnej štruktúry magistrátu zamestnáva asi 17 ľudí. Tí podľa hovorcu magistrátu Petra Bublu síce riešia právnu agendu mesta, v sporoch, aj v hroziacich však treba externé právne služby renomovaných právnych kancelárií.

 

Zmluvy s dvomi takýmito podpísal ešte v marci primátor Matúš Vallo, ktorý sa teraz snaží vyvrátiť podozrenia o klientelizme a netransparentnosti tvrdeniami o nutnom riešení neudržateľnej situácie. Tá vraj ktorá súvisela s nehospodárnym nakladaním s majetkom mestských podnikov. Za situáciu vraj môžu jeho predchodcovia, ktorí v nich robili nedostatočnú kontrolu.

Rovnakej priazni prezidentky Čaputovej ako Matúš Vallo sa teší aj právnik z firmy TaylorWessing Radovan Pala.
Rovnakej priazni prezidentky Čaputovej ako Matúš Vallo sa teší aj právnik z firmy TaylorWessing Radovan Pala.
Zdroj: facebook

Spomína tiež vplyvy rôznych záujmových skupín. Nekonkretizoval ich však. „Situácia, v ktorej sme našli mestské podniky, bola alarmujúca a vyplývala podľa nás z nedostatku systematického a kontinuálneho záujmu mesta o dianie vo svojich spoločnostiach,“ vyjadril sa hovorca magistrátu Peter Bubla. „Hovoríme o mnohých pochybnostiach pri verejných obstarávaniach, napríklad v Dopravnom podniku Bratislava, neštandardných zmluvných vzťahoch s dodávateľmi, ktoré preferovali záujmy rôznych dodávateľov pred záujmami mesta, napríklad v OLO Bratislava. Nedostatok kontroly v dianí v BVS vyústilo do zhoršenia ekonomických ukazovateľov  spoločnosti, ktoré už priamo ohrozovali jej činnosť, aj činnosť jej dcérskej spoločnosti. Hovoríme o nastaveniach firiem, v ktorých si mesto nemalo možnosť dostatočne uplatňovať svoje akcionárske práva,“ spresnil Bubla.