Veď retro štýl sa stále nosí. Potvrdzuje to i módna stylistka Andrea Ziegler. „V minulom storočí malo každé obdobie v móde typické znaky či prvky. Dnes je to skôr o kombinácii jednotlivých trendov a tiež inšpirácií práve z období minulého storočia,“vysvetľuje Ziegler.

Slovenky si na originálne kúsky a trendy potrpia, a tak ich vidíme čoraz viac aj v uliciach. „Veľmi aktuálnym trendom sú napríklad široké nohavice. Môžu byť dlhé, ale tiež v dĺžke do pol lýtok - takzvané cullotes,"vysvetľuje stylistka.

Príjemné zemité farby a prudká nadčasová elegancia tvoria základ outfitov, pre ktoré by mnohí milovníci retro módy boli schopní urobiť takmer čokoľvek.
Príjemné zemité farby a prudká nadčasová elegancia tvoria základ outfitov, pre ktoré by mnohí milovníci retro módy boli schopní urobiť takmer čokoľvek.
Zdroj: Archív G. K.

V ženskej móde, ako upozorňuje Andrea Ziegler, sa tiež presadzujú pánske prvky.  „Vesty či dvojradové saká sú už pomaly základnou výbavou ženského šatníka. Dlhé skladané sukne naberajú na popularite tiež,“ hovorí. Plisovanú sukňu si podľa nej môžete obliecť do práce, ale i do spoločnosti.

Plisovanie je momentálne veľmi populárne, a to na sukniach, na šatách, na nohaviciach ale aj v detailoch oblečenia. Klobúky ako módny doplnok Slovenky využívajú na oživenie outfitu, ale aj z praktických dôvodov. Podľa Ziegler nás v móde prekvapí už len máločo.

„Dnes už asi niečo mimoriadne prevratné nevymyslíme. Ak tak, pôjde skôr o materiály. Trendy budú vychádzať z toho, čo tu už bolo,“dodáva. Vybrať si vraj treba to, čo vám pristane, a v čom sa budete cítiť dobre. Trendy to bude práve vtedy, keď to bude vystihovať jedinečnosť vašej osobnosti.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII