Množstvo výstražných tabúľ vysvetlil na sociálnych sieťach ešte v piatok starosta bratislavského Ružinova Martin Chren. "Celý deň mi od vás chodia správy, ako sa v lepšom počasí milión ľudí nahrnulo von a sú všade - v parkoch, na Štrkovci, strhávajú pásky z detských ihrísk. Zatiaľ štát začal konečne testovať a hneď pribudlo ďaľších 43 nakazených. Jeden človek z Ružinova v nemocnici doslova bojuje kvôli koronavírusu o život. A prípady pribúdajú," opísal situáciu.

Vzápätí apeloval na ľudí, aby si dávali pozor a zbytočne nezvyšovali riziko nákazy. "Prosím, buďme zodpovední! To, ako sa dnes správame, vypovedá o tom, ako si vážime nielen seba, ale aj svojich blízkych, rodičov, susedov, deti," napísal.

 

A doplnil, že v ten deň, teda v piatok, na Štrkovec osadili niekoľko desiatok nových tabuliek v spolupráci s kampaňou Zostaň doma. "Oni ju vytvorili na internete, my ju dostávame do ulíc, špeciálne cielenú na mladších, snáď im dopne. Zajtra od rána naša VPS roznesie takmer 200 takýchto tabuliek na všetky miesta, kde sa v Ružinove koncentruje väčšie množstvo ľudí," objasnil starosta Chren. 

Tabule sú často vtipné, majú šancu zaujať. Jedna dokonca parafrázovala legendárny výrok bývalého predsedu Národnej rady SR Andreja Danka. Veď posúďte, ako im to v Ružinove vyšlo! 

Pozrite si galériu výstražných tabúľ!