O celý príbeh sa na facebooku v skupine Hľadá sa auto krádeže automobilov podelila Martinova známa. Martin pracoval ako automechanik a Petronela bola jednou z jeho zákazníčok. Martin prechádzal zlým životným obdobím, podľa jej slov ho priateľka vyhodila na ulicu. „V nedeľu večer som mu odovzdala auto s tým, že nasledujúci deň mi na aute urobí čo má a prinesie mi ho,“napísala Petronela. Vozidlo mu odovzdala v dobrej vôli, nech si zarobí aspoň nejaké drobné. Dohodli sa, že ďalší deň večer jej auto vráti už opravené.

Ďalší deň sa však Martin neozýval. „Bohužiaľ celý deň mal vypnutý telefón a samozrejme ani auto do dohodnutého času nepriniesol. Nasledujúce skoré ráno mi volal, ale bol to zvláštny telefonát, ktorý mi miestami nedával zmysel a nerozumela som o čom rozpráva,“ mladá žena opísala desivé momenty. Martin pritom dobre vedel, že jeho známa súrne potrebuje auto najneskôr do utorka popoludní.

Tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť.
Tragická nehoda si vyžiadala jednu obeť.
Zdroj: Tony Štefunko

V utorok si Martin zablokoval všetky prichádzajúce hovory, nereagoval ani na SMS správy. To už Petronela začínala tušiť, že sa niečo deje. Rozhodla sa preto ísť na políciu a nahlásiť krádež auta. „Prišla som tam, opísala situáciu a čakala som pomoc. Namiesto dodržania sloganu Pomáhať a chrániť som sa dozvedela, že nemám robiť paniku, že je to iba hodina a muselo sa asi niečo stať. Poslali ma domov namiesto toho, aby spísali zápisnicu, iba zaevidovali moju návštevu,“napísala sklamane. Polícia ju po chvíli predsa len skontaktovala a vyzvala, aby sa vrátila v stredu ráno na spísanie zápisnice. A tak jej neostávalo nič iné, iba čakať.

V tej deň večer ju opäť kontaktovala polícia. Oznámili jej strašnú správu. „Po 21.00 som prijala telefonát, kde mi bolo oznámené, že ma bude kontaktovať polícia, lebo dotyčný mal nehodu na mojom aute a neprežil to,“ukončila svoje rozprávanie. 

Mohlo by vás zaujímať: