Vodopád Skok vo Vysokých Tatrách je vyhľadávaným miestom.
Vodopád Skok vo Vysokých Tatrách je vyhľadávaným miestom.
Zdroj: archív

Tatranský vodopád Skok

Najkrajší je, keď sa na jar topí sneh, keďže jeho prietok sa vtedy zvyšuje. Ale tento 30-metrový vodopád vás zaujme v každom ročnom období. Je taký mohutný, že ho vidno až z osady Štrbské Pleso. Voda vyzerá, akoby po skalách skákala a padala ako závoj. Odtiaľ je slovenský názov vodopádu Skok, ale aj nemecký názov Schleierwasserfall, čo znamená Závojový vodopád.

Lúčanský vodopád je v centre obce Lúčky na Liptove.
Lúčanský vodopád je v centre obce Lúčky na Liptove.
Zdroj: archív

Lúčanský vodopád

Nachádza sa uprostred kúpeľnej obce Lúčky v Ružomberskom okrese. Vodopád vo forme kaskád má
12 metrov. Vďaka teplým minerálnym prameňom nikdy nezamŕza.

Machový vodopád dostal meno podľa machu, po ktorom steká.
Machový vodopád dostal meno podľa machu, po ktorom steká.
Zdroj: Marek Dunajsky

Machový vodopád

Osemmetrový vodopád pomenovali podľa toho, že voda steká po stene zarastenej machom. Nachádza sa v Slovenskom raji, pri vyústení rokliny Malý Kyseľ. Turisticky nie je až taká náročná.

Kamenný vodopád je unikátom.
Kamenný vodopád je unikátom.
Zdroj: archív

Kamenný vodopád

V obci Šiatorská Bukovinka, pod hradom Šomoška, je nevídaný prírodný úkaz: asi 9 metrov vysoký vodopád z kameňa. Skladá sa z čadičových stĺpov, ktoré vznikli stuhnutím sopečnej lávy asi pred štyrmi miliónmi rokov.Kmeťov vodopád
Má pôsobivú výšku 80 metrov. Preteká Kôprovou dolinou vo Vysokých Tatrách, dostanete sa k nemu túrou z Troch studničiek alebo z obce Podbanské. Má ľadovcový
a tektonický pôvod.

Ďalšie fotografie vodopádov si pozrite VO FOTOGALÉRII!

Máte šancu vyhrať super pobyt v luxusnom komplexe HOTEL PARTIZÁN na Táloch!

Zapojiť sa do našej letnej hry je jednoduché. Pri článku z Dovolenkovej abecedy nájdete v denníku Plus JEDEN DEŇ aj súťaž. Stačí poslať SMS s heslom dňa a dostanete sa do žrebovania o super výhru.

Tento týždeň hráte o  dva pobyty pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami, so vstupom do Nature wellness center a fitness neobmedzene v štýlovej izbe Junior panorama.

Pošlite SMS na číslo 6667 v tvare PLS (medzera) HESLO DŇA (medzera) MENO,PRIEZVISKO,KOREŠPONDENČNÁ ADRESA
Každý pondelok zverejníme dvoch výhercov dovolenky plnej relaxu!
Viac informácií na www1.pluska.sk/dovolenka. 

Cena spätnej SMS je 1 € s DPH. Služba je dostupná v sieťach všetkých slovenských mobilných operátorov. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s.r.o.

Vážený čitateľ, v súvislosti so spotrebiteľskou súťažou organizovanou spoločnosťou News and Media Holding, a. s., dochádza k spracúvaniu vašich osobných údajov. Bližšie informácie o podmienkach spracúvania vašich osobných údajov nájdete na našej webstránke: www.newsandmedia.sk/gdpr/.