"Olivka je piatačkou v jednej z našich ružinovských základných škôl a býva na Štrkovci. Popri množstve úloh, ktoré teraz zo školy dostávajú, sa rozhodla pomôcť," píše na sociálnej sieti starosta Ružinova Martin Chren.

Ako prvé podľa neho zavesila do výťahu susedom plagát, že ak by tí starší a chorí potrebovali, môže im ísť nakúpiť. Olivka potom doma začala vyrábať rúška. Každé z nich vydezinfikovanými rukami zabalila do samostatného vrecúška a dala do tašky, ktorú zavesila do výťahu.

"Vyrobila plagát a všetkým susedom pripomenula, že tlieskame na balkónoch lekárom, záchranárom a ďaľším ľuďom, ktorí dnes za nás bojujú v prvej línii. Olivkin oco je tiež lekár, takže balkóny ich domu mohutne tlieskali aj jemu," vychvaľuje ďalej Martin Chren malú školáčku.

Olivka vie, že nie každý má dnes, v čase karantény, možnosť ísť na chatu či na chalupu, prípadne do záhrady, kde by mal súkromie, nikoho neohrozoval a nebol ohrozovaný. Nastrihala teda na chalupe halúzky z čerešní, spravila z nich kytice a rozniesla ich pred byty v ich dome.

Sympatická piatačka sa v týchto dňoch rozhodla pre ďalšie gesto. "Držíme Olivke palce, lebo sa rozhodla susedov ďalej potešiť - začala maľovať obrazy na plátna, plánuje obdarovať každý byt v bráne," dodáva Martin Chren.

 

Mohlo by vás zaujímať: