Na pešej zóne v bratislavskej Vrakuni, pred poštou na Poľnohospodárskej ulici, spríjemňoval ľuďom náladu Pavel Bogacz Kvartet.

Podľa Mateja Drličku, organizátora tohto pekného podujatia, agentúra Viva Musica! agency už má podobné skúsenosti. Pred dvoma rokmi robili projekt Viva Ulica!, kde oživili pouličné hranie a snažili sa mu vrátiť dôstojnosť. "Dnes vlastne pokračujeme po tých dvoch rokoch týmto projektom Umenie pod oknami. Akurát sme ulicu rozšírili aj o ľudí, ktorí to pozorujú z balkónov a okien. A to je aj hlavný zámer, aby ľudia, ktorí sú uväznení vo svojich bytoch, sa pokochali reálnym umeleckým zážitkom," priblížil Matej Drlička dôvody, prečo sa rozhodli koncert pod holým nebom zorganizovať.

Koncert pod oknami v bratislavskej Vrakuni.
Zdroj: jr

Hudobníci boli jednými z prvých, ktorí pre pandémiu prišli o prácu, respektíve o publikum. "Tak sme si povedali s kolegami hudobníkmi, že poďme, prines hudobníkov k publiku, keď publikum nemôže prísť za hudobníkmi," vysvetlil Matej Drlička.

Nadšené reakcie ľudí z príjemnej hudby nenechali na seba dlho čakať. "Teším sa. Aj z ľudí na balkónoch, tak to bolo vymyslené, aby to bolo primárne pre ľudí, ktorí sú v bytoch a môžu vyjsť na balkón, a mať to ako takú svoju prezidentskú lóžu v národnom divadle," usmieval sa spokojne Matej Drlička.

Matej Drlička organizuje aj festival VIVA MUSICA.
Zdroj: Peter Korček

Podľa neho je udržanie kontaktu medzi umelcom a divákom dôležité, keďže pre umelca je najdôležitejší divák. "Reálna kompenzácia rokov úsilia je potlesk divákov," povedal Matej Drlička.

"Som veľmi milo prekvapená, je to príjemné," povedala nám Gabriela (60). Hudbu si vychutnával tiež Peter (38): "Je to super, spokojnosť najväčšia. Privítal by som aj do budúcnosti, čím viac, tým lepšie."

V koncertoch plánujú pokračovať aj v ďalších mestských častiach, chceli by ich vystriedať všetkých sedemnásť. Najbližší koncert bude v piatok v Dúbravke.