Organizátori Magio pláže sa na bratislavské Tyršovo nábrežie vracajú už trinásty krát. Tento rok sa rozhodli prísť s novým konceptom, ktorý je zodpovedný voči životnému prostrediu. Tento rok na pláži návštevníci nenájdu nerecyklovateľný plast ani plastové slamky. Zelenú naopak dostali zálohovateľné poháre a papierové slamky.

„Celý koncept naskočil na vlnu "života bez odpadu“. Preto tento rok prichádza s novinkou, vďaka ktorej budú návštevníci zvyšky jedál spolu s kompostovateľným riadom a príborom vhadzovať do nádoby na Magio bioodpad. Bioodpad z Magio pláže sa premení na kompost a elektrickú energiu prostredníctvom spracovania v elektrickom kompostéri a v bioplynovej stanici,“vysvetľuje vedenie pláže.

 

Magio pláž dostala v tomto roku novú architektúru, vďaka ktorej sa znížilo množstvo stavebného odpadu. Areál bude napájaný z alternatívnych zdrojov energie pomocou solárnych kolektorov a fotovoltických panelov.

Návštevníci mestskej pláže sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program, letné kino a obľúbené športové aktivity. Nová Magio pláž bude nielen o relaxe a zábave, ale aj o vzdelávaní. Preto na pláži vznikla nová coworkingová zóna a knižnica, kde sa budú pravidelne konať zaujímavé panelové diskusie, prednášky a workshopy na aktuálne témy. Priamo na pláži sa návštevníci môžu zoznámiť s fungovaním Smart city riešení ako odpadový manažment, Smart meteostanica či Smart lavička.