Po novom predsedovi TTSK zložilo na ustanovujúcom zasadnutí krajského zastupiteľstva sľub aj 40 poslancov zastupiteľstva. Tí, ktorí kandidovali za maďarské strany, doplnili k svojmu Sľubujem aj ekvivalent v maďarskej reči a dvaja poslanci za okres Skalica zase ekvivalent v záhoráčtine.

Na spoluprácu vyzval aj vládu

Na základe výsledkov volieb má v zastupiteľstve TTSK pre nové päťročné volebné obdobie koalícia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska spolu 11 členov, ďalej má Strana maďarskej komunity (SMK) 13 členov, Smer – sociálna demokracia a Most–Híd po jednom členovi a 14 členov zastupiteľstva kandidovalo ako nezávislí.

Jozef Viskupič verí, že ako si s každým poslancom pri sľube podal ruky, bude ich vzájomná spolupráca pokračovať pre lepší Trnavský kraj aj nasledujúcich päť rokov. Povedal, že sa nepovažuje za opozičného predsedu kraja, vyzval na spoluprácu aj vládu pri riešení problémov.

Preklad do posunkovej reči

Viskupič tvrdí, že chce pre TTSK vybojovať „prvú ligu“, kam podľa neho tento región v rámci strednej Európy patrí. „Voľby sa skončili, nastupuje zodpovednosť. Nebudeme rušiť, čo funguje, opravíme, čo nefunguje, prinesieme nové nápady, tento kraj si zaslúži nové impulzy,“ povedal. Kľúčová je podľa neho spolupráca so starostami.

Viskupičove aj ďalšie príhovory boli tlmočené do posunkovej reči pre nepočujúcich účastníkov slávnosti. Ustanovujúce zastupiteľstvo malo v pracovnej časti programu voľbu členov iba mandátovej komisie a komisie pre nezlučiteľnosť funkcií, ostatné orgány bude voliť na nasledujúcej riadnej schôdzi.