Rozkopaná chodba, únik plynu, zvlhnuté miestnosti, odstávka teplej vody. Tento stav už takmer mesiac znášajú ľudia na spomínanej adrese pod Bratislavským hradom.

Wanda Hrycová o svojich zámeroch nikoho neinformovala. Jednoducho, k pôvodnému plynovému kotlu s plynomerom sa rozhodla dať nainštalovať jeden vlastný. Všetko sa podľa Zajacovej udialo bez príslušnej projektovej dokumentácie, ale najmä bez povolenia zo stavebného úradu.
,,Pani Hrycová je len spolumajiteľka kotolne, vzhľadom na to, že tu dávnejšie bývala. Akákoľvek zodpovednosť za búracie a rekonštrukčné práce je však v mojej kompetencii,“ vysvetľuje majiteľka priestorov, ktorá ešte v roku 2000 priestory odkúpila od mesta, skolaudovala a poskytla na prenájom.

Čo hrozilo ľuďom v dome?

Nepovolená prerábka plynového kotla s cieľom umiestniť ďalší do jedného komína ju pobúrila. ,,Je to nebezpečné, pretože môže dôjsť k výbuchu, komín je totiž stavaný len na jeden kotol,“upozorňuje Andrea Zajacová. Jej obavy potvrdila aj nedávna havária. Plyn začal nebezpečne unikať. Privolaní plynári vyhodnotili, že ide o havarijný stav s vysokým stupňom ohrozenia.Pre rizikový stav majiteľka urgentne podala dve sťažnosti na príslušný stavebný úrad, ale vec sa zatiaľ neprešetrila. ,,Keď som sa dostavila do podateľne druhýkrát, úradníčka ma upozornila, aby som bola opatrná, pretože takéto praktiky pani Hrycovej nie sú ojedinelé,“ tvrdí Zajacová.

Hrycová mlčí


Podľa majiteľky priestorov Hrycová s nikým nekomunikuje. Všetky zásahy sú pod vedením obchodno-technického zástupcu kúrenárskej spoločnosti Norberta Andrášika. Ten však so Zajacovou nekomunikuje a svedkovia dokonca videli, ako ju fyzicky napadol, keď prišla skontrolovať situáciu. Andrášik incident poprel a povedal, že takéto susedské spory do novín nepatria.
O vyjadrenie sme požiadali aj Wandu Hrycovú. Niekoľkokrát sme jej volali, aj poslali sms. Nakoniec nám zdvihla a sľúbila, že odpovie na naše otázky mailom. Žiaľ, potom sa odmlčala a do včera večera na naše otázky nereagovala.

Prečítajte si tiež:

Boli ste svedkom podobného susedského sporu? Napíšte nám do diskusie!