Podľa informácií portálu nastope.sk sa totožnosť ženy podarilo odhaliť až tri dni po tom, ako ležala v márnici. Ozvať sa do Bratislavy mal človek zo Sniny, ktorý sa opýtal, či nemajú evidenciu o nezvestnej Viole Macákovej. Až po tejto informácií začali príslušné orgány identitu ženy overovať a nakoniec utrápenej rodine smutnú správu bohužiaľ potvrdili. 

Krásna Viola z východného Slovenska bola vo svojom rodnom meste známa ako cestovateľka. Počas svojej kariéry modelky, ktorej sa venovala 12 rokov, totiž precestovala mnohé krajiny ako Thajsko, Keňa, Izrael či Kambodža. Všetky svoje cesty nadšene dokumentovala a možnosť vystaviť svoje fotografie mala aj na niekoľkých výstavách, kde sa snažila ukázať všetko v tom najlepšom svetle.

Viola rada pomáhala druhým.
Zdroj: Vihorlatske noviny

 Po svojich cestovateľských zážitkoch sa Viola rozhodla zamestnať ako učiteľka v jazykovej škole. Aj tam si ju ľudia okamžite zamilovali. ,,Bola to veľmi dobrá pani učiteľka, učila moju vnučku v jazykovej škole. Česť jej pamiatke,'' spomína si na večne vysmiatu a pozitívne naladenú Violu Eva. Informácia o tom, že Viola nečakane odišla z tohto sveta, zasiahla aj jazykovú školu. ,,S hlbokým zármutkom oznamujeme našim študentom a priateľom školy, že nás navždy náhle opustila naša učiteľka, kolegyňa a drahá priateľka Violka Macáková. Smútime a spomíname,'' zverejnili na svojom profile na sociálnej sieti. Náhly odchod Violy zasiahol okrem jej rodiny a zamestnancov aj priateľov, ktorí tomu stále nemôžu uveriť.