Vysokoškoláčka, ktorá sa rozhodla zdieľať svoje pohoršenie na sociálnej sieti, napísala o bratislavských vysokoškolských internátoch v Mlynskej doline: „V stredu 4. septembra som napísala mail na ubytovacie oddelenie. Jediné, čo prišli vymeniť, bola nefunkčná žiarovka. Ale pleseň na stene, ktorá môže byť zdraviu škodlivá, tá ich asi nezaujíma. Nekritizujem však priamo zamestnancov Mlynov, kritizujem vedenie a systém, ktorý vládne v našej krajine.“

Sťažujúca tiež informuje, že býva v najlacnejšie izbe, v ktorej sa nachádza starý nábytok, sprchy, ktoré smrdia a s balkónom, ktorý sa dá zavrieť len na kladku. Jediné, čo chcela, je posteľ, tečúca voda a čistá izba, ale ani to sa jej nedostalo.

Fotky internátnej izby a miestností vo vysokoškolskom internáte.
Fotky internátnej izby a miestností vo vysokoškolskom internáte.
Zdroj: fb / nekŕmte nás odpadom

"Nie som však ochotná tolerovať takýto hnus. V takomto stave je naše školstvo. Študenti bývajú horšie ako v stajni, horšie ako väzni zavretí na doživotie za vraždy. Čím sme si to zaslúžili? V takomto prostredí sa majú študenti učiť a dosahovať dobré výsledky?" píše nahnevaná a sklamaná študentka. Tiež dodala, že keby prišiel na Slovensko zahraničný študent, čo by si o našej krajine pomyslel?!

„Čudujeme sa, že najšikovnejší žiaci odchádzajú študovať do zahraničia a tam aj zostanú. Alebo sa presťahujú po ukončení univerzity. Úprimne, ani ja by som nechcela, aby moje deti študovali v takomto prostredí. To nie je vylúčené, keďže mnohé izby vyzerajú rovnako, ako keď tu študovali naši rodičia. Odvtedy sa s nimi totiž nič neurobilo,“ napísala pohoršená, sťažujúca sa vysokoškoláčka.

Kontaktovali sme aj vedenie internátov a článok doplníme o jeho stanovisko