Vesmírna prechádzka

Skúste sa na hlavné mesto pozrieť z výšky 85 metrov nad zemou! Prechádzka po lávke okolo vyhliadkovej veže UFO prináša extrémny zážitok. Alebo sa spustite stometrovou lanovou dráhou dolu na pláž.

 • Vstupné: UFO - 7 eur, prechádzka po lávke - 39 eur, lanovka - 39 eur
 • Vstup je potrebné vopred rezervovať.
Z veže máte mesto ako na dlani.
Z veže máte mesto ako na dlani.
MATEJ KALINA

Synagóga

V Bratislave kedysi žila najväčšia židovská komunita na Slovensku. Staré časy pripomínajú viaceré pamiatky. Jednou z nich je aj synagóga na Heydukovej ulici, ktorá dodnes slúži svojmu pôvodnému účelu. Dostavali ju v roku 1926. Nezabúdajte na vhodné oblečenie, ide o sakrálne miesto.

 • Vstupné: Skupinové návštevy do synagógy a múzea sú možné na požiadanie
 • Otváracie hodiny: pia a ned – od 10. do 16. 00 h
 • Múzeum je otvorené od 21. mája do 8. októbra okrem židovských sviatkov
Synagóga
Synagóga
archív

Nekonečný priestor z kníh

Jedinečný projekt Pasáž od Mateja Kréna vám poriadne zamotá hlavu. Nájdete ho v Pálffyho paláci. Inštalácia, ktorú ocenili aj svetoví odborníci, dosahuje ilúziu nekonečného priestoru z kníh.

 • Základné vstupné: 2 eurá
 • Otváracie hodiny: od 11. do 18. 00 h s výnimkou pondelka
Nekonečný priestor z kníh
Nekonečný priestor z kníh
archív

Danubiana

Galéria Danubiana Meulensteen Art Museum sa síce nenachádza priamo v hlavnom meste, no cestovať približne 15 kilometrov do Čunova sa pre ňu rozhodne oplatí. Budova sa nachádza na poloostrove vystupujúcom do rieky Dunaj. V galérii sa konajú výstavy popredných medzinárodných umelcov.

 • Vstupné: dospelí – 10 eur, študenti a dôchodcovia – 5 eur, malé deti zadarmo
 • Otváracie hodiny: ut – ned od 10. do 18. h (v pondelok je zatvorené)
Danubiana
Danubiana
Robert Kucmen

Stará tržnica

Budova Starej tržnice na Námestí SNP pochádza z roku 1910. Svoju funkciu plnila približne 50 rokov, dnes je z nej mestské centrum. Konajú sa tu potravinové trhy, podujatia od výmyslu sveta aj firemné akcie. Nájdete tu aj kaviarne a podniky.

Stará tržnica
Stará tržnica
archív

Romantika na Devíne

Keď sa povie Devín, každému príde na um hradná ruina týčiaca sa nad sútokom Dunaja a Moravy. Okrem úchvatnej historickej pamiatky si však výlet môžete spríjemniť napríklad návštevou vinohradníctva. Veď devínsky ríbezlák je vychýreným fenoménom.

 •  Vstupné: dospelí 5 eur, deti 2,50 eura
 • Otváracie hodiny: od mája do septembra: ut – pia: od 10.00 do 18.00 h, víkend: od 10. do 19. 00 h
Romantika na Devíne
Romantika na Devíne
MICHAL SMRCOK

Adrenalín aj relax na Zlatých pieskoch

Wakelake na Zlatých pieskoch ocenia najmä akčné povahy. Okrem wakeboardového vleku tu však nájdete reštauráciu a bar, môžete si vyskúšať flyboard či zahrať obľúbený plážový volejbal. Známy areál Zlatých pieskov je tiež ako stvorený na romantický piknik či vybláznenie s rodinkou na jednej z veľkých pláží pri vode.

 • Vstupné za hodinu: wakeboard: 13 eur, volejbal: 15 eur, flyboard kurz: 45 eur, flyboard: 25 eur/ 10 minút
 • Otváracie hodiny: od 9. 00 do súmraku
Adrenalín aj relax na Zlatých pieskoch.
Adrenalín aj relax na Zlatých pieskoch.
MATEJ KALINA

Vyhliadkové plavby

Krásavicu na Dunaji môžete spoznať aj prostredníctvom rôznych vyhliadkových plavieb. Medzi tie najpopulárnejšie trasy patrí aj nalodenie sa na rýchloloď, ktorá premáva do neďalekej Viedne. Počas plavby upúta vašu pozornsoť panoráma nábreží v Bratislave, Devíne, Hainburgu. Plavba trvá 105 minút. Spiatočný lístok vyjde dospelého 39 € a deti od 6 do 15 rokov 19,50 €. Deti mladšie ako šesť rokov cestujú zadarmo. Za príplatok si môžete vziať na palubu aj bicykel.

Vyhliadkové plavby
Vyhliadkové plavby
Matej Kalina

Jedinečná Nedbalka

Milovníci umenia nesmú vynechať návštevu Galérie Nedbalka. Čaká tu na vás vyše 500 diel najvýznamnejších umelcov tvoriacich na Slovensku od konca 19. storočia po súčasnosť.

 • Základné vstupné: 4 eurá (v cene je aj káva alebo čaj v kaviarni galérie)
 •  Otváracie hodiny: od 13. do 19. 00 h s výnimkou pondelka
Jedinečná Nedbalka
Jedinečná Nedbalka
Emil Vasko

Dokument vypracovala stovka odborníkov

Marketingovú a komunikačnú stratégiu destinácie Bratislava na roky 2018 – 2022 riadi mestská organizácia Bratislava Tourist Board. Dokument má byť návodom, ako prilákať do slovenskej metropoly ešte viac turistov. Lákať majú aj skutočné príbehy vo forme videí či fotografií, ktorými sa pochvália samotní návštevníci. Plán vypracovala stovka odborníkov. Inšpirovala ich aj stratégia Kodane, Viedne či Prahy.