Zvieracím mamičkám zjavne neprekážala dlhá zima. Vo voľnej prírode by to bolo inak. Vyčkávali by na pekné počasie, aby mohli na svet priviesť potomstvo. Ešte začiatkom februára uzreli svetlo sveta mláďatká oryxa arabského a lamy krotkej.

„Pôrod prebehol bez komplikácií, lama, aj oryx sa o mláďatká veľmi dobre starajú,“ priblížila Zuzana Chalupová z oddelenia vzdelávania a marketingu Zoo Bratislava.

Prvý týždeň vraj boli mamy s mláďatkami v maštali oddelené od stáda, počas druhého týždňa už chodili spolu do výbehu na krátky čas, aby si ich deťúrence zvykli na prostredie a naučili sa chodiť dnu do maštale na zavolanie chovateľov. V polovici marca rozšírili svoje stádo aj kozy kamerunské o tri kozliatka a vzácnym prírastkom je aj dikobraz, ktorý je zatiaľ chránený spolu s matkou vo vyhrievanom koterci.

„Kozičky sú veľmi životaschopné, majú skvelý apetít, keďže ich už prikrmujeme ak zeleninou a granulami,“potvrdila ich ošetrovateľka Simona. Malého dikobraza si matka veľmi starostlivo chráni a nedovolí, okrem chovateľa, aby jej prírastok niekto čo len vzhliadol. „Mláďatku zatiaľ postačí materské mlieko, na tuhú stravu si ešte pár dní počká. Keďže je to bylinožravec, neskôr ho potešia hľuzy, korienky a zelenina,“dodala chovateľka.