>>Viac fotiek nájdete vo fotogalérii<<

"Cítim sa byť nevinný," vyhlásil podľa portálu tvnoviny.sk Martin Macko v úvode pojednávania. Vo svojej rozsiahlej výpovedi popísal najmä okolnosti tesne pred a po jeho zadržaní.

Podľa jeho verzie sa v bare v Bratislave zoznámil s neznámym mužom, s ktorým vypili väčšie množstvo alkoholu. Prebudil sa na druhý deň v električke s tým, že ho dvaja policajti ťahajú za rameno a vyzývajú ho, aby išiel s nimi. Vtedy si uvedomil, že je zašpinený od exkrementov a smrdí.Viac o útokoch hovnomana sa dočítate tu:

>>Šok pre Bratislavčanov! V uliciach mesta útočí ďalší fekaloman<<

 >>Šokujúce! Fekaloman bol členom pochybnej komunity sukničkárov<<Na polícii mal podľa portálu najprv tvrdiť, že je nevinný, mal byť však na neho vyvíjaný psychický nátlak. "Opoznávačku," počas ktorej ho medzi ďalšími mužmi spoza tmavého skla spoznali viaceré poškodené ženy ako útočníka, považuje za nezákonnú.

Psychicky sa zrútil

Po tom, čo ho jedna žena označila za útočníka aj po následnej konfrontácii, teda tvárou v tvár, sa vraj psychicky zrútil. "Na konfrontácii si poškodená stála za svojim. Bol som zúfalý, stratil som nádej, že môžem proti všetkým týmto ľuďom vyhrať. Bolo mi všetko jedno a vtedy som spravil najväčšiu chybu života tým, že som sa priznal k tomu, čo som nespravil. Ani neviem, čo všetko som podpísal, bol som psychicky zdevastovaný," vypovedal podľa portálu tvnoviny.sk dnes obžalovaný.

K samotným piatim skutkom útokov, ktoré mu prokuratúra kladie za vinu, sa vyjadroval stručnejšie. Tvrdil, že ich nespáchal, poškodené nepozná a v čase, keď mal útočiť, bol vraj v práci, doma či s rodičmi.

Spoznali ho tri ženy

Ženy však mali iný názor. Muža ako útočníka dnes priamo na súde označili tri, jedna si už presne nespomínala. "Potom, ako ma páchateľ omočil, som bola v šoku, nečakala som to. Jediné, na čo som sa zmohla, bol plač a krik. Ako páchateľ utekal, tak sa ešte otočil a vtedy som mu videla tvár a ten jeho blažený úsmev," povedala jedna zo svedkýň.

Podobne vypovedala aj ďalšia žena. "Trvám na tom, že to bol on, tak ako sa na mňa pozerá teraz, pozeral sa na mňa aj na tej zastávke, keď na mňa a moju kamarátku močil," uviedla.

Otec svedok i opora

V pozícii svedka vypovedal aj otec obžalovaného generál Pavel Macko. Podľa jeho slov deň, keď sa mal stať jeden z piatich skutkov, strávili celá rodina na Záhorí. Pamätal si to presne, pretože išlo o prvé sväté prijímanie v rodine.

Prokurátor obžaloval Martina Macka z trestného činu výtržníctva spolu v piatich prípadoch útokov na ženy. V prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.