„Bolo cca 10:50 a boli sme asi polhodinku vonku. Okolo 11-tej sa zrazu vyrojili osi a začali vyslovene útočiť na detičky“ prezradila nám hlavná manažérka Zuzana Šimová.

Učiteľky hneď chytili detičky a utekali sa skryť dovnútra. Osi však leteli stále za nimi. „Hneď sme volali sanitku, ktorá sa najskôr zdráhala prísť. Vysvetlili sme, že máme malé detičky a že ich je uštipnutých viac a že ich takto plačúce nemáme ako sami odviesť. Poprosili sme, aby ich prišli skontrolovať, že nám na tom veľmi záleží. Nakoniec prišli a boli ochotní a profesionálni. Sme im veľmi vďační,“ dodala Šimová. Dve vychovávateľky osi doštípali tiež, jedna musela ísť ešte večer na pohotovosť, pretože ju to bolelo. Druhá bola našťastie v poriadku. 

Päť detičiek uštipli osi trochu aj do tváričiek. Personál urobil maximum napriek stresu a vlastným zraneniam. Vedúca prevádzky Majka okrem sanitky zavolala aj rodičom a hasičom. Ostatné vychovávateľky sa zatiaľ naplno venovali deťom a ukľudnovali ich vo vnútri, keďže to bolo v čase obeda, kedy mali ísť jesť aj spinkať. „Volali sme teda aj rodičom, aby prišli za deťmi. Spolu sme ich potom brali na Kramáre.  Detičky sú úplne v poriadku a všetky sú dnes našťastie v škôlke. Ani jedno nemalo alergickú reakciu,“hovorí manažérka Šimová. „Sme hrdí na drobcov a rodičov, ale aj na naše vychovávateľky, ako situáciu zvládli,” dodáva. 

Osi sa vyrojili z ničoho nič. Na tomto mieste ich hasiči zlikvidovali.
Osi sa vyrojili z ničoho nič. Na tomto mieste ich hasiči zlikvidovali.
Zdroj: spv

Najhoršie dopadla vedúca Majka. Manažérka Zuzana Šimová to pripisuje aj tomu, že niesla veľkú zodpovednosť za svoju prevádzku. „Večer o pol ôsmej mi volali hasiči, prišli a za asi 20 minút hniezdo úplne odstránili. Ráno sme to kontrolovali a nebola tam ani jedna. Pekne to vystriekali a zahrabali,“ opísala.

V tom čase bolo v záhrade 12 detičiek vonku a päť z nich poštípali osi. „Keď chodíme s detičkami von, tak máme opatrenia ako sieťky na kočíky a podobne,“ informuje Šimová. Učiteľky brali všetky deti rýchlo dovnútra a potom ich prezreli. „Neuštipnuté sme dali do našej herničky a uštipnuté sme posadili na lavičku na chodbe, kde sme im hneď dali ľad,“ dodala. Preistotu sa v záznamoch uistili či niektorému z detičiek nehrozí reakcia. Všetci sú radi, že sa nikomu nič nestalo a všetko skončilo v poriadku.

„Čo sa týka počtu výjazdov, hasiči včera v Karlovej Vsi v súvislosti s odstraňovaním hniezd bodavého hmyzu uskutočnili 4 výjazdy na dvoch adresách,“ informovala denník Plus JEDEN DEŇ  hovorkyňa Prezídium Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová