Po minuloročnom probléme s požiarom na bratislavských vianočných trhoch prišiel primátor Bratislavy Matúš Vallo s viacerými bezpečnostnými opatreniami. „Môžem vás ubezpečiť, že tento rok na Hlavnom námestí nepribudne žiaden nelegálny stánok,“ tvrdil ešte pred týždňom na otvorení vianočných trhov. Určite nevedel, že deň predtým skupina odborníkov zatrhla majiteľovi reštaurácie umiestnenie montovaného dreveného stánku a dala mu trojdňový odklad na demontáž. „Majiteľ stánku to zdôvodnil technickým a logistickým zabezpečením, ktoré je potrebné na demontáž,“vysvetlil hovorca bratislavského Starého Mesta Matej Števove.

Nelegálny stánok bol na území Starého Mesta celý víkend
Nelegálny stánok bol na území Starého Mesta celý víkend
Zdroj: Martin Miklas

Pritom takýto stánok by za iných okolností a v inom meste zmizol okamžite! Namiesto toho si v ňom majiteľ robil kšefty počas slávnostného otvorenia aj víkendu. Stánok zmizol až v priebehu pondelka.
Že majiteľ postavil stánok nelegálne, potvrdil hovorca Števove. „Prevádzkar reštaurácie týmto činom porušil zákon a boli uložené dve pokuty spolu vo výške 60 eur. Momentálne prebieha správne konanie, v rámci ktorého môže majiteľ stánku dostať pokutu až 33-tisíc eur,“spresnil Števove.