Predstavte si, že nasadnete do MHD a zistíte, že ste sa vlastne ocitli na mieste, kde dokáže vzniknúť ďalší život. Ďalší život zo špiny, ktorá sa tam zjavne nečistí tak pravidelne, ako by sa mala. 

Ľudia si robia srandu z čistoty Bratislavskej MHD.
Ľudia si robia srandu z čistoty Bratislavskej MHD.
Zdroj: facebook / Sára Knoteková

Jeden cestujúci takto objavil vedľa svojho sedadla rásť huby, odfotil to a fotku zverejnil známy portál Zomri. Ľudia v komentároch hneď začali hladať nové názvy pre jednotlivé spoje. "Električka 3 - Dubák, 5 - Hliva atď. Do Dúbravky či Vrakune to bude Lysohlávka." napísal pod fotku Jozef. 

Konverzácia pod fotkou húb v MHD.
Konverzácia pod fotkou húb v MHD.
Zdroj: facebook / Zomri

Neskôr pod príspevkom pribudla ďalšia fotka s nálepkou dátumu posledného čistenia autobusu. Dosť znepokojivé bolo, že autobus mal byť vyčistený naposledy  29. 08. 2009. Voči tomuto termínu sa však dopravný podnik ohradil s tým, že dané certifikáty o dezinfekcií a čistení nelepí už desať rokov. Na otázku, ako a kedy teda čistia vozidlá, napísal: "Máme zmluvne nastavené tri stupne čistenia (A - denné, B - stredné, C - komplexné) plus pilotný program čistenia pridelených vozidiel vodičmi. Vyššie stupne čistenia sa aplikujú na mesačnej báze."  

Dopravný podnik Bratislava (DPB) mal vykonať kontrolu na všetkých autobusoch, pričom na žiadnom inom sa podobný problém nevyskytol. Konkrétny autobus z fotky bol predtým odovzdaný do rúk dopravného podniku čistiacou firmou ako riadne vyčistený. Z tohto dôvodu si bude podnik uplatňovať saknciu v zmysle zmluvy s čistiacou firmou. Ten taktiež prisľúbil, že bude dbať na zvýšenú kontrolu už vyčistených vozidiel vlastnými zamestnancami.  "DPB, a.s. ubezpečuje cestujúcu verejnosť, že prioritou je zabezpečiť čistotu vozidiel pre komfortné využívanie služieb MHD," povedala nám hovorkyňa podniku Adriana Volfová.

Posledné čistenie autobusu v bratislavskej MHD.
Posledné čistenie autobusu v bratislavskej MHD.
Zdroj: facebook / Zuzana Ef