Toto video nám poslal čiteteľ Pavel Machu.

Hasičom sa podarilo zlikvidovať požiar skladov s pneumatikami, ku ktorému došlo v pondelok poobede na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach v Bratislave. Hasiči sa po zbalení techniky a vecných prostriedkov presunú na svoje základne. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Ako uviedla, na miesto bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov, keďže škoda je predbežne vyčíslená na viac ako 200.000 eur. Zároveň budú pracovníci z Kontrolných chemických laboratórií civilnej ochrany (KCHL CO) z dôvodu silného zadymenia vykonávať merania kvality ovzdušia v okolí.

 "Prosíme obyvateľov Podunajských Biskupíc v lokalitách zasiahnutých zadymením z požiaru, neotvárajte okná a podľa možností nevychádzajte von. Nevieme stále, aké splodiny sú v ovzduší," uviedla na socialnej sieti mestská časť Podunajské Biskupice.

Poplach prišiel poobede

„Krátko po 15. hodine sme na linke 158 prijali informáciu o rozsiahlom požiari na Kazanskej ulici. Policajti bezodkladne hodnovernosť tejto informácie preverili a potvrdili,“ informoval nás hovorca policajného zboru Michal Szeiff.

Podľa doterajších informácii došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru budovy skladu, pravdepodobne s pneumatikami.

FOTOGRAFIE z miesta požiaru nájdete v GALÉRII >>>

Policajti na mieste počas požiaru usmerňovali a riadili premávku, evakuácia okolitých budov nariadená nebola.

„Občanov v tejto súvislosti vyzývame, aby v prípade ak sa nachádzajú v blízkosti miesta požiaru, zvýšili svoju opatrnosť a pozornosť,“ dodal Szeiff s tým, že obyvatelia okolitých obytných domov by si mali  si z dôvodu zamedzenia šírenia hustého dymu zavrieť okná.