Od 15. 2. od 10:00 do 23. 2. 2020 uzatvorí zhotoviteľ projektu D4R7 nájazd z Bajkalskej ulice na Prístavný most v smere do Petržalky. Uzatvorenie je naplánované počas jarných prázdnin, aby sa minimalizoval dopad na dopravu. Rekonštrukcia nájazdovej rampy je súčasťou prác na rondeli Prístavný most.

"Linky 96 a 196 v smere na Prokofievovu po obslúžení zastávky Prievozská pôjdu priamo po Bajkalskej ulici a pred riadnou zastávkou Prístavný most odbočia vpravo ako linka 87 na ulicu Mlynské nivy, kde obslúžia zastávku Prístavný most v náhradnej polohe,"uviedol DPB.

Dodal, že linky budú následne pokračovať priamo, na kruhovom objazde na Plynárenskú, Prístavnú a Košickú ulicu, cez Most Apollo, po Dolnozemskej ceste, Gettingovej, Mamateyovej a Furdekovej ulici, kde sa od zastávky Lachova napoja na riadnu trasu. V smere Letisko/ŽST Nové Mesto pôjdu bez zmeny trasy.

Uzavretý bude vjazd na Prístavný most z Bajkalskej ulice.
Uzavretý bude vjazd na Prístavný most z Bajkalskej ulice.
Zdroj: fb Bratislava - hlavné mesto SR

"Linka 98 v smere na Jasovskú po obslúžení zastávky Mliekarenská pôjde priamo po Bajkalskej ulici a pred riadnou zastávkou Prístavný most odbočí vpravo ako linka 87 na ulicu Mlynské nivy, kde obslúži zastávku Prístavný most v náhradnej polohe. Následne pokračuje priamo, na kruhovom objazde na Plynárenskú, Prístavnú a Košickú ulicu, cez Most Apollo, po Dolnozemskej ceste, kde sa od zastávky Ekonomická univerzita napojí na riadnu trasu,"informoval DPB s tým, že v smere OD Slimák pôjde bez zmeny.

Vodiči pri jazde po obchádzkovej trase obslúžia podľa DPB všetky zastávky po trase podľa ich charakteru – Prístavný most v náhradnej polohe, Plynárenská, Most Apollo, Ekonomická univerzita, Bulíkova a Šustekova. Zastávka Bosákova v smere jazdy Prokofievova linkami 96 a 196 v čase výluky nebude vôbec obsluhovaná.