Mesto Bratislava začalo pre zamedzenie šírenia nového koronavírusu distribuovať ochranné rúška pre zamestnancov, ktorí dennodenne zabezpečujú chod bratislavskej samosprávy a bratislavských mestských častí.

 

"Pre to, aby bol zabezpečený koordinovaný postup, sme v spolupráci s mestskými časťami zozbierali údaje o počte, ktorý nevyhnutne potrebujú. Prvé rúška už dorazili na magistrát. Okamžite sme ich začali distribuovať medzi jednotlivé mestské časti,"spresnil hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Magistrát vysvetľuje, že v situácii akútneho nedostatku rúšok potrebuje hlavné mesto, ako aj bratislavské mestské časti, postupovať zodpovedne a chrániť pracovníkov, ktorí sú v kontakte s inými ľuďmi. "Robíme všetko pre to, aby sme zabezpečili ochranné pomôcky v dostatočnom množstve pre zabezpečenie funkčnosti verejných služieb," poznamenal Bubla.

Dostupnosť ochranných pomôcok pre ďalšie cieľové skupiny, ako napríklad seniorov, závisí podľa magistrátu od rozsahu pomoci od štátu a možností pri nákupoch materiálu.