Bratislavčana Juraja  už dávnejšie zaujala pracovitá pani, ktorá na Kamennom námestí v žltej reflexnej veste, krátkych nohaviciach, slnečných okuliaroch a s metlou v ruke, upratuje parkovisko pred bývalým Priorom.

Bez korčulí ani na krok

"Na tom by nebolo nič zvláštne, ale táto už takmer šesťdesiatnička, večne pozitívne naladená žena, mimochodom volá sa Gitka, svoju prácu vykonáva na kolieskových korčuliach,"napísal na sociálnej sieti sympatický rodák z Bratislavy. Nešetril následne superlatívmi na údajnú rodáčku z Komárna, ktorá sa na pracovisko presúva dokonca na bicykli.

Lepšia ako hokejisti

"Veselá, zhovorčivá, perfektne korčuľuje, niektorí naši hokejisti by sa od nej mohli učiť. Pri práci jej hrá tranzistor, ktorý má neustále pri sebe,"opísal  ženu, ktorá púta pozornosť práve kolieskovými, korčuľami, ktoré sú typické skôr pre mladšie vekové kategórie.

Gitka, Schöne Náci a ďalší

Tí, ktorí komemtovali jeho príspevok prirovnávajú Gitku, ktorej prischla prezývka Kráľovná Starého Mesta k Schöne Nácimu, Jozefovi Šétaffymu a ďalším postavičkám starej Bratislavy.

Viac foto TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i v ankete pod článkom!

Anketa
Máte vo svojom rodisku tiež zaujímavé postavičky alebo miestnych čudákov?
  • 56%
  • 25%
  • 7%
  • 12%