Bulvár Mlynské nivy v Bratislave prechádza kolaudáciou. Oznámil to prmiátor mesta Bratislava Matúš Vallo na sociálnej sieti. 

Zároveň Vallo oznámil, že otvorenie bulváru je naplánované na začiatok novembra. 

Fotografie nájdete aj v našej GALÉRII >>>
https://www.facebook.com/vallo.primator/posts/1708322282659097

Rozsiahlu rekonštrukciu časti Mlynských nív začal investor v máji 2018 so zámerom vybudovať tu nový mestský bulvár. V rámci neho sa ráta s rozšírením komunikácie, s podzemným kruhovým objazdom, chodníkmi, cyklotrasou či zeleňou.

Časť Mlynských nív pre túto rekonštrukciu v polovici februára 2019 uzatvorili pre dopravu. Pôvodne sa rátalo, že po ulici bude na jeseň 2019 spustená aspoň premávka MHD. Po viacerých diskusiách s odbornou skupinou to však magistrát zamietol a s investorom sa dohodol o spustení kompletnej dopravy po letných prázdninách 2020.

Developer tesne pri ulici Mlynské nivy buduje aj novu autobusovú stanicu. Stavbu plánoval investor dokončiť v tomto roku. Novú Stanicu Nivy však aj pre pandémiu nového koronavírusu otvorí až koncom leta 2021.

Projekt má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba tohto projektu sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower.

Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave.