Opäť sa tak potvrdil rozdiel medzi Bratislavou a zvyškom Slovenska. V hlavnom meste narobí neplechu desať centimetrov,  na Orave či v Kysuciach v pohode zvládajú aj metre snehu. Včerajšia snehová kalamita v Bratislave inšpirovala tvorivých ľudí a vytvorili vtipné obrázky na adresu situácie v hlavnom meste.

Sneženie spôsobilo problémy najmä v mestskej doprave. Nepremávali trolejbusové linky najmä na Kramáre, Kolibu, problémy boli na Pražskej ulici či smerom na Dlhé diely. Cesty boli priepustné, ale rýchlosť sa pohybovala okolo dvadsiatky.

Mesto informovalo, že zasahovali všetky dostupné mechanizmy, medzi nimi 43 sypačov nad štyri tony, 11 sypačov do štyroch ton, 60 pracovníkov a s nimi spojená malá technika na zimnú údržbu chodníkov, námestí či priechodov pre chodcov.

Do odhŕňania snehu zapojili aj takmer osemdesiat väzňov z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Justičnom paláci. „Veríme, že aj takto môže zbor pomôcť občanom,“ povedal riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS Adrián Baláž.

Mohlo by vás zaujímať: