Počas týchto Veľkonočných sviatkov platí zákaz vychádzania, ale ľudia môžu ísť okrem práce, potravín či k lekárovi aj na prechádzku v rámci svojho okresu.

Boli sme teda zvedaví, ako to bude v hlavnom meste. Čakali sme množsto ľudí, ale to, čo sme videli, nás prekvapilo. Obľúbený park v Petržalke Sad Janka Kráľa bol prázdny, natrafili sme len na jeden mladý pár, ktorý bol na prechádzke aj s bábätkom v kočíku. Martin (32) a Lucia (30) z Bratislavy sa išli trochu nadýchať von črstvého vzduchu, ale inak sa snažia tráviť čas doma. "Aj počas sviatkov budeme prevažne v domácom kruhu, venovať sa rodine. Pozrieme si filmy, rozprávky v televízii, pripravíme jedlo na Veľkonočnú nedeľu," povedal nám Martin.

Aj na dunajskej hrádzi, ktorá po iné dni doslova praskala vo švíkoch, bolo málo ľudí. Strážili ju však traja policajti. Nábrežie Dunaja na staromestskom brehu či Most SNP taktiež zívali prázdnotou. Napriek krásnemu teplému jarnému počasiu si zrejme väčšina z nás konečne vstúpila do svedomia a zostala radšej doma.

V Berku sme stretli len pár návštevníkov.
V Berku sme stretli len pár návštevníkov.
Zdroj: lčel

Pozrieť do prírody sme sa boli aj na južnom Slovensku. Obľúbený les novozámčanov Berek bol na pár navšetvníkov prázdny. V rôznych parkoch po meste nebolo ani nohy. V Berku sme zastavili mladú slečnu Evu (22), ktorá nám porozprávala aké má plány na sviatky.

Eva (22) sa bola v lese prechádzať.
Eva (22) sa bola v lese prechádzať.
Zdroj: lčel

"Išla som aspoň na prechádzku do prírody, nakoľko už toľko sedieť doma medzi stenami nevydržím,"odpovedala nám na otázku čo robí v lese. Povedala nám, že plány na sviatky tento rok nemá, čiže jej ostáva len oddychovať doma. Na zákaze vychádzania našla však aj pozitívum. "Jednej veci sa však teším a je ňou to, že ich budem môcť stráviť po priateľovom boku. Odkedy som sa dozvedela, že sa môžu spolu vídať iba členovia jednej domácnosti som neskutočne rada, že sme sa nedávno osamostatnili," povedala na záver.