Dielo o živote a tvorbe jedného z najväčších komiksových mien The Stan Lee Story vydali iba v počte tisíc kusov. Knihu, ktorá pripomína viazaný komiks, prvýkrát publikovali ako podpísanú zberateľskú edíciu a vypredali ju v priebehu jedného týždňa. U všetkých svetových nakladateľov je kniha už vypredaná, jediný kus bude na Bibliotéke.

Vzácne dielo o Stanovi Leem má špeciálny kryt a ukážu vám ju len v rukavičkách. Ak by ste mali záujem o jej kúpu, museli by ste siahnuť poriadne hlboko do vrecka - jej cena sa vyšplhala na 2 500 eur. Okrem tejto knihy si na veľtrhu prídu na svoje aj milovníci módy, ktorých istotne poteší dielo o slávnom módnom dome Missoni, ktoré je zdobené jedinečnými pôvodnými látkami.

Pre tých najnáročnejších bude tiež pripravený vyšperkovaný glóbus so Swarovského zirkónmi aj Veľký atlas sveta viazaný v koži. Charitatívny rozmer prinesie nové vydanie románu Victora Huga Chrám Matky Božej v Paríži. Jedno euro z každej predanej knihy poputuje do celosvetovej zbierky na obnovu požiarom zničenej katedrály Notre-Dame. Bibliotéka, ktorá sa začala v bratislavskej Inchebe včera, potrvá až do nedele.

Milovníkov extravagancie nadchne glóbus zdobený Swarovského krištáľmi.
Milovníkov extravagancie nadchne glóbus zdobený Swarovského krištáľmi.
Zdroj: archív