Na mieste Hirošimy malo už pred vyše desaťročím vyrásť obrovské nákupné centrum s obchodmi, kaviarňami, kanceláriami, ale aj najväčším relaxačným centrom na rozlohe štyritisíc štvorcových metrov. Namiesto “nákupáku“ tam však stojí len betónová príšera. To by sa ale mohlo v blízkej budúcnosti konečne zmeniť, keďže skelet bývalého obchodného domu má aktuálne v rukách už investor, skupina MiddleCap Group.

Podľa hovorkyne Ružinova Tatiany Tóthovej investor vypratal veľkú časť priestoru a momentálne prebieha medzinárodná súťaž na výber architekta. „Vidieť nejakú zmenu by mohli ľudia orientačne za dva roky,“ uviedla ďalej Tóthová s tým, že Ružinov za rekonštrukciu Hirošimy nebude platiť ani euro, ale „stanovili sme podmienky, ktoré považujeme za kľúčové , ako napríklad, že budova nemôže byť vyššia ako okolité a podobne,“ napísala nám hovorkyňa.

V budove Hirošimy je špina a odpadky
V budove Hirošimy je špina a odpadky
Zdroj: Vladimír Kampf

V tejto súvislosti sme oslovili aj samotného investora, že ako to vidí s rekonštrukciou ružinovskej opachy. „Situácia okolo skeletu nie je taká jednoznačná a jednoduchá, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať,“ len stručne reagoval mediálny zástupca MiddleCap Group. Na naše opakované otázky k rekonštrukcii Hirošimy, či teda bude alebo nie, už nereagoval. Budúca obnova betónovej príšery na Tomášikovej tak zostáva otázna.