Víkendové nepriaznivé počasie so silným vetrom a snežením spôsobilo v centre mesta a jeho okolí dopravné nehody. Niektoré linky MHD boli dokonca pre počasie vyradené či odklonené z prevádzky. Kým však v centre Bratislavy sa sneh rýchlo topil a ostala z neho iba čľapkanica, stačilo vyjsť na Kolibu a ocitli ste sa v zimnej rozprávke.

Preto keď v nedeľu vietor zoslabol, zasnežené bratislavské kopce zažili nápor detí. Bratislavčania vytiahli sánky a snehule a na Železnej studienke či Kolibe nebolo kde zaparkovať. Radosť bola obrovská aj zo stavania snehuliakov. Jedného si postavil aj Vlado spolu so synom Radkom.

Stavitelia snehuliakov boli naozaj kreatívni. Tento tonezvládol.
Stavitelia snehuliakov boli naozaj kreatívni. Tento tonezvládol.
Zdroj: archív

„Je to super! Konečne sme si mohli postaviť poriadneho snehuliaka,“ povedal nám natešený Radko (6). „Toľko snehu sme tu nemali už veľmi dlho, tak si to ideme poriadne užiť,“prezradila nám Barbora (28) na Kolibe s tým, že na sánky si sadla asi po 15 rokoch. Podľa Slovenského meteorologického ústavu (SHMÚ) nás počasie potrápi ešte aj v najbližších dňoch. Meteorológovia vydali nadnes výstrahu prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi pre západ a východ krajiny.

„Na strednom a severnom Slovensku platí výstraha pred nízkymi nočnými teplotami, ktoré klesnú na -15 až -19 stupňov Celzia. Cez deň bude teplota od -11 do 1 stupňa Celzia,“píšu na svojej stránke. Podobná predpoveď je aj na zajtra. „Naďalej platí výstraha pred snehovými jazykmi na západe a juhu a výstraha pred nízkymi teplotami na východe, strede a severe krajiny,“ dodávajú meteorológovia.

Najchladnejšie bolo na juhu

Na Troch kráľov zaznamenali meteorológovia najchladnejšie ráno na juhu stredného Slovenska. Ojedinele tu namerali okolo -15 stupňov Celzia. Informovali o tom na sociálnej sieti.

Aké bude počasie?
Aké bude počasie?
Zdroj: archív

Pochváľte sa svojím snehuliakom!

Aj vy ste si postavili snehového mužíčka? Pošlite nám jeho fotografiu a my ju zverejníme, nech sa inšpirujú aj iní. Svoje fotografie posielajte na mail [email protected]