Bill a Melinda Gatesovci sa spoznali koncom 80. rokov minulého storočia v jeho firme Microsoft, keď tam prišla pracovať. Prežili spolu takmer tri desaťročia, navonok pôsobili ako harmonický pár. Spolu majú tri deti. "Po veľkom premýšľaní a množstve práce na našom vzťahu sme sa rozhodli ukončiť naše manželstvo. Za posledných 27 rokov sme vychovali tri úžasné deti a založili nadáciu, ktorá pracuje po celom svete na tom, aby všetkým ľuďom umožnila žiť zdravý a produktívny život. Stále veríme v toto poslanie a naďalej pokračujeme v našej práci v nadácii spoločne, no v našich nasledujúcich etapách života už spolu nebudeme rásť ako pár. Prosíme o priestor a súkromie pre našu rodinu," oznámilla dvojica na Twitteri.

Foto celej rodiny Gatesovcov a ich luxusného sídlu TU.

Charitatívnu nadáciu, ktorú založili, budú naďalej viesť spoločne.  Patrí medzi najväčších súkromných sponzorov Svetovej zdravotníckej organizácie a aktívne sa angažuje v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2. 

Bill Gates je podľa časopisu Forbes štvrtým najbohatším človekom na svete. Je zakladateľom jednej z najúspešnejších svetových softvérových firiem v dejinách. To napovedá, že to bude poriadne drahý rozvod. V GALÉRII si môžete pozrieť fotky nového luxusného sídla Billa Gatesa. 

A čo robil na Slovensku? Odpoveď sa dozviete v popise fotky v GALÉRII tu. 

FOTO KRÁSNYCH DCÉR BIILA GATESA SI MÔŽETE POZRIEŤ V GALÉRII. 

Najstaršia dcéra Biila a Melindy Gatesovcov je parkúrovou jazdkyňou. Ako milovníčke koní jej plánoval kúpiť aj kobylu Catch Me If You Can, na ktorej jazdila nemecká hviezdna jazdkyňa Laura Klaphake, ktorá na jeho chrbte získala bronzovú medailu na majstrovstvách sveta.  Vyfúkol mu ho najbohatší Čech, nedávno tragicky zosnulý Petr Kellner za 250 miliónov českých korún (11-miliónov dolárov), ktorý ju kúpil svojej dcére Anne (24). Viac v nasledujúcom odkaze: