Na štart v nízkotatranskej Jasnej sa postavilo 186 tímov a 2 sólo bežci. Spod Tatier k Dunaju tak bežalo 2 143 odvážlivcov, čo je historicky najväčší štafetový beh na Slovensku. Napriek námahe a kilometrom v nohách dobiehali do cieľa so šťastnými úsmevmi. Michal, kapitán tímu Všeobecnej úverovej banky, ktorá bola i partnerom podujatia, nám prezradil, kde to bolo najťažšie. „Znie to neuveriteľne, ale najväčší kopec bol Prístavný most v Bratislave,“ priznal Michal s úsmevom.

Leto v Žiline praje cyklistom. V ktorý deň ich vyráža von najviac?

Aj jeho kolegovia súhlasili, že metre, ktoré prebehli v hlavnom meste, boli posledné, ale najnáročnejšie. „Museli sme si rozložiť sily, aby sme vydržali,“ hovorili. „Bežalo sa parádne, hoci som trošku blúdila v Banskej Bystrici. Ale som rada, že sme dali dohromady tím a vypadli z kancelárie na čerstvý vzduch,“ pridala sa bankárka Martina (35).

Mali silnú motiváciu: vyzbierať peniaze pre vozíčkárku Sašku.
Zdroj: Juraj Roščák

Mali silnú motiváciu: vyzbierať peniaze pre vozíčkárku Sašku.
Foto: Juraj Roščák

Daniela z tímu FIT styl Running Team prebehla trasu prvýkrát, ale vraj si to rada zopakuje. Prezradila nám aj ušľachtilý cieľ družstva. „Chceme vyzbierať pre Sašku, ktorá je na invalidnom vozíku, čo najviac peňazí,“ uviedla. Vďačná Saška so „svojím“ tímom absolvovala aj posledných pár metrov.

O čo ide?
Je to 345 km dlhý štafetový beh družstiev. Tímy, 6- alebo 9- až 12-členné, vyštartovali z Jasnej v Nízkych Tatrách v sobotu doobeda, bežali nonstop dňom aj nocou a v nedeľu poobede dobehli do cieľa na nábreží Dunaja v Bratislave. Náročnú trať zvládli aj zástupcovia nášho vydavateľstva News and Media Holding. Objavili sa i originálne pomenované tímy: FOTRI, Ako páni!, HPE Móric Beňovský, Kancelárske krysy, Nech žijú Budmerice!, Pohodoví pánkovia.