Útočil na mobilné očkovacie tímy, patril k tým, ktorí robili rozruch v obchodoch a protestoval pod oknami zdravotníkov. V utorok podľahol ochoreniu COVID-19. 

Anketa
Prekonali ste ochorenie covid19?

Chodil aj na rôzne protesty spoločne s Občianskym tribunálom, ktorý tvrdí, že Slovenská republika zanikla, píše SME. Skupina Občiansky tribunál je zároveň známy tým, že útočia na obchody, ktoré vyžadujú nosenie rúšok. Taktiež bránil agresorov z Lidla, ktorí sa pobili s policajtmi. Zúčastnil sa aj na proteste na ich podporu, ktorý bol zorganizovaný kotlebovou ĽSNS.

V októbri sa taktiež zúčastnil na proteste pred domom Vladimíra Lengvarského, ministra zdravotníctva. Vyzýval ho, aby z domu vyšiel s rukami nad hlavou. Okrem toho vyjadril podporu skupine, ktorá sa nazvala ako „Martinská zásahová jednotka". Ide o ľudí, vďaka ktorým museli byť utajené výjazdy mobilných očkovacích tímov, pretože im bránili pri práci.

Správu potvdil jeho bývalý spolužiak, Peter Vons, ktorý je poslancom OĽaNO. „Dnes večer som dostal smutnú správu. Zomrel môj bývalý žiak zo strojárenského učilišťa v Martine, Mirko Košarišťan. Zblížilo nás veľa vecí a stali sme sa kamarátmi. Mirko mal môj obrovský obdiv, pretože ako vyučený obrábač kovov bez právnického vzdelania vyhrával súdy s nebankovkami pre veľmi veľa ľudí po celom Slovensku. Mnohých zachránil pred exekúciami a často im boli vrátené nemalé peniaze. Títo ľudia a ani my, Mirko na teba nikdy nezabudneme, ĎAKUJEME ti, budeš VEĽMI, veľmi nám chýbať, čo sme ťa poznali a mali radi, ale budeš chýbať najmä tvojej rodine a mame Aničke, ktorá ťa často sprevádzala po súdoch po celom Slovensku. Žiaľ, prehral si boj s covidom. Odpočívaj v pokoji česť tvojmu životu aj tvojej pamiatke," napísal Vons v príspevku na sociálnej sieti.

Košarišťan mal totiž občianske združenie, ktoré sa venovalo pomoci ľuďom  s problémami s vymáhačstvom a nebankovými spoločnosťami.

Prečítajte si tiež: