Ako informuje TV JOJ, existuje u nej podozrenie na koronavírus. Pacientku previezli na infekčné oddelenie nitrianskej nemocnice. 

"Môžeme potvrdiť, že dnes 12. 2. 2020 bola na Urgentnom príjme 1. typu FNsP Nové Zámky vyšetrená 30 r. pacientka s príznakmi respiračnej infekcie. Keďže pacientka v anamnéze uviedla, že sa v januári vrátila z Číny, tak pracovníci nemocnice okamžite prijali potrebné opatrenia s usmernením hlavného hygienika SR. Pacientka po ošetrení bola transportovaná na infekčné oddelenie v Nitre k ďalším vyšetreniam a liečbe,"  informoval hovorca novozámockej nemocnice Ján Baček. 

Hovorkyňa nitrianskej nemocnice  Tatiana Timková uviedla, že pacientka z Číny momentálne nepreukazuje žiadne klinické ani epidemiologické príznaky ochorenia koronavírus. "Inkubačná doba v prípade tohto ochorenia je 14 dní, pričom pacientka pricestovala z Číny 10. januára a 6. februára vyhľadala lekára," dodala.

V Nových Zámkoch uzavreli urgentný príjem,ktorý dezinfikujú a pacientov posielajú na iné pracoviská. Fakultná nemocnica v Nitre nariadila zákaz návštev na viacerých oddeleniach a klinikách nemocnice. Zákaz návštev platí podľa hovorkyne nemocnice Tatiany Timkovej až do odvolania na Infekčnej klinike, Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, na všetkých pracoviskách Jednotky intenzívnej starostlivosti, Oddelení neonatológie, Oddelení šestonedelia a Klinike detí a dorastu.

Mohlo by vás zaujímať: