Počet ľudí predčil očakávania. Organizátori v Prešove rátajú, že sa tu zišlo do 50-tisíc ľudí. Množstvo ľudí sa zišlo aj na druhom brehu rieky Torysa. "Sme nadšení," uviedol hovorca Prešovskej archieparchie Michal Pavlišinovič.

POZRITE SI FOTO Z PREŠOVA  >>>

Ľudia začali prichádzať vo väčšom množstve okolo 3.00 h.  Sv. liturgia Jána Zlatoústeho, ktorú bude slúžiť, nie je pápežovi Františkovi neznáma. Ešte ako arcibiskup Jorge Mario Bergoglio, SJ bol totiž ordinárom pre veriacich východného obradu v Argentíne.

Ďalšie časti svätej liturgie budú prednášať jednotliví biskupi Rady hierarchov, arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ a sufragánni biskupi vladyka Cyril Vasiľ a vladyka Peter Rusnák. Božská liturgia v Prešove má trvať zhruba dve hodiny, po nej sa presunie hlava katolíckej cirkvi späť do Košíc.

Na sídlisku Luník IX, kde žije zhruba 4300 Rómov, pozdraví túto komunitu. Zdržať sa tam má od 16.00 do 16.30 h. Celý program bude situovaný pred saleziánskym komunitným centrom.

Na štadióne Lokomotíva sa stretne s mladými, oficiálny program stretnutia s pápežom Františkom sa začne o 16.45 h. "Pri stretnutí s mladými si pripomenieme blahoslavenú Anku Kolesárovú, mladú Slovenku, ktorú počas druhej svetovej vojny zabil sovietsky vojak pri obrane čistoty," informoval prípravný tím návštevy pápeža Františka na Slovensku s tým, že Anka Kolesárová bola blahorečená na štadióne Lokomotíva dňa 1. septembra 2018.

Situáciu v Prešove sledujeme ONLINE >>>

Mohlo by vás zaujímať: