Mladá žena zostala medzitým dlho uväznená uprostred skupiny kráv. Tie do nej strkali, dupali a udierali ju. Napriek strachu a šoku sa jej podarilo zavolať pomoc. "Obďaleč našťastie prechádzali ľudia, ktorí najprv nemali ani tušenie, že kúsok od nich sa uprostred skupiny kráv nachádza človek v ohrození," píše nemocnica. Napokon však začuli krik a privolali pomoc. Kravy sa podarilo odohnať až po desiatkach minút natoľko, aby mohli ženu vyslobodiť. Bola zranená, podchladená a vystrašená.

Podľa vedenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline utrpela ľahké až stredne ťažké zranenia. Medzi inými má poranenú aj krčnú chrbticu. Pacientka je ale našťastie mimo ohrozenia života hospitalizovaná na oddelení úrazovej chirurgie.

Nemocnica sa rozhodla opísať celý priebeh udalosti preto, lebo ľudia sa do ženy slovne pustili, odsúdili ju i psíka, pričom vôbec nevedeli ako k nešťastiu došlo. "Mladej žene veľmi držíme palce, aby sa jej telo uzdravilo fyzicky, ale tiež psychicky, keďže ide o mimoriadne traumatizujúcu skúsenosť. Spŕška nepríjemných komentárov k uzdraveniu nepridáva, preto budeme radi, ak dokážeme byť aspoň chvíľu ľuďmi, namiesto odsúdenia si najprv prečítame celý príbeh a touto cestou pošleme pacientke čo najviac síl," uzavrela nemocnica.

Prečítajte si tiež: